Maserati GranTurismo yenilendi. Araba Dergisi otostil

Maserati GranTurismo yenilendi yılbaşında ülkemizde olacak

Maserati GranTurismo yenilendi yılbaşında ülkemizde olacak

Yenilenen Maserati GranTurismo ’yu lanse etmek için New York Menkul Kıymetler Borsası’nı tercih eden Maserati, güncellenen dış tasarımı, “Grigio Granito” gövde rengi ve siyah kaliteli deri ile bezenen iç mekanıyla GranTurismo MC’nin dünya lansmanını NYSE’nin ana girişinde bulunan Deneyim Meydanı’nda gerçekleştirdi; Maserati CEO’su Reid Bigland, New York Menkul Kıymetler Borsası’nın kapanış gongunu çaldı.

Modena’daki tarihi Viale Ciro Menotti Fabrikası’nda lanse edildiği 2007 yılından bu yana 37 bin adedin üzerinde GranTurismo ve GranCabrio üreten Maserati, göz alıcı model ailesini yeniledi. New York Menkul Kıymetler Borsası’nda ilk kez tanıtımı yapılan, 2018 model yılı için daha şık ve aerodinamik verimliliği arttıran dış tasarım detaylarla yenilenen Maserati GranTurismo, güncellenen iç tasarım detayları ve modern çağın gereksinimlerini yerine getiren yeni bilgi ve eğlence sistemiyle ön plana çıkıyor.

Entegre koltuk başlıklarına sahip koltuklarla, Poltrona Frau deri döşemlerin de katkısıyla Maserati GranTurismo dört yetişkin için son derece geniş ve konforlu bir yaşam alanı vaat ediyor. İkonik İtalyan coupe’si Alcantara ve deri döşeme seçeneği ile sipariş edilebiliyor. 2018 model yılı için yapılan güncelleme kapsamında GranTurismo yeni 8,4 inç büyüklüğünde yüksek çözünürlüklü kapasitif dokunmatik ekran ve Harman Kardon Premium ses sitemi ile sunuluyor. Apple CarPlay ve Android Auto desteği ile ekran yansıtma da dahil üst seviyede bir akıllı telefon entegrasyonu sunuyor. Tasarımı yenilenen orta konsol çift çevirme tipi alüminyum düğmeli kullanım arayüzü ile kullanıcı dostu bir yapı sergiliyor. Sürüş modlarına ait kumanda düğmelerinin konumu yine makyajla birlikte orta konsolun altına vites kolunun arkasına yerleştirilmesi ayrıca dikkat çekiyor.