Lamborghini Aventador SVJ için bir teaser daha yayınladı otostil dergi

Lamborghini Aventador SVJ için bir teaser daha yayınladı

Lamborghini Aventador SVJ için bir teaser daha yayınladı

Lamborghini yakında Monterey Otomobil Haftası’nda tanıtılacak olan amiral gemisi Aventador SVJ hakkında bir ipucu daha yayınladı. Lamborghini Aventador SVJ için geri sayım başladı.

Lamborghini’nin kızgın boğasının serbest kalmasına sayılı günler kala, şirketin resmi Facebook sayfasında yayınlanan teaser görüntüsü, bize otomobilin muhtemel lansman rengi hakkında ipucu veriyor.

Lamborghini’nin son teaser’ında SVJ hakkında yeni ayrıntılar yer almıyor. Yeni başlayanlar için; 760 beygir gücündeki bu yeşil boğayı biraz tanıtalım. Otomobilde Huracan Performante de olduğu gibi, ‘ALA’ olarak adlandırılan aktif bir aerodinamik sistemi olacak. Ayrıca 6,5 litrelik V12 güçlendirilmiş motor, 567 kW güç ve 720 Nm tork üretecek.

Otomobilde tüm bu gücü kontrol altında tutmak tamamen yeni bir süspansiyon ayarı kullanılmış. SVJ’nini eşsiz aerodinamiği, otomobilin Yeşil Cehennem’de yolu çok iyi kavrayarak hızlı bir şekilde yol almasını sağlayacak.

Otomobilin ismine gelecek olarak da; SV, Super Veloce’u temsil ediyor. J ise Lamborghini’nin tarihi boyunca sadece iki arabada kullanılmış olan Jobor’u temsil ediyor.

Aventador SVJ hakkında daha fazla detay için, önümüzdeki günlerde Monterey Otomobil Haftası’nda düzenlenecek olan lansmanı beklememiz gerekiyor.

Lamborghini Aventador SVJ