Kemal Balaban Röportaj M OIL Türkiye otostil dergi araba dergisi

M OIL Madeni Yağ Fabrika Müdürü Kemal Balaban röportajı

M OIL Madeni Yağ Fabrika Müdürü Kemal Balaban röportajı

Kemal Balaban Röportaj sayesinde  M OIL hakkında merak ettiklerinizi cevaplıyor.

Otostil: M OIL Türkiye’de ile ilgili bilgi verir misiniz? Markanızın gelecek planları nedir?

Kemal Balaban: M OIL markası yaklaşık 20 yıldır gerek yurt içi ve gerekse yurt dışı pazarlarda bilinirliğini ve güvenirliğini ispatlamış, ticari partnerlerimizin ve son kullanıcıların memnuniyetini sağlamış bir markadır.

Bu durum onur verici olmakla beraber, size birtakım sorumluluklar ve yükümlülükler de getiriyor.

Sürekli gelişim, sürekli iyileştirme, müşteri isteklerinin, sahadan gelen taleplerin değerlendirilmesi, taleplerin mümkün olduğunca karşılanabilmesi bizim için önemli.

Bu doğrultuda yakın gelecekte yeni makine ve ekipman yatırımı planlarımız kullanıma alacağımız yeni stoklama alanları planlamalarımız mevcut.

Hedefimiz önümüzdeki üç yıl içerisinde pazar payımızı yüzde 50 artırmak yönünde. Pazar bir süre daha büyümeye devam edecektir. M OIL olarak biz de büyüyen pazarın içinde yerimizi alacağız.

OS: Şirketinizi nasıl tanımlarsınız? Diğer markalardan farkınız nedir?

KB: M OIL Madeni Yağlar Organizasyonunu sektörde yer alan uluslararası ve/veya ulusal firmaların yapısal organizasyonlarına göre küçük fakat hareket yeteneği çok fazla, sahadan gelen her türlü soru ve taleplere yönelik karar verme yeteneği çok hızlı olan, ekip çalışması ve ekip başarısına inanan ve ekip çalışmasını çok iyi yöneten bir organizasyon olarak tanımlayabiliriz.

Bu başarı da M OIL Genel Müdürlüğünün ve Demirören Holding Üst Yönetiminin organizasyonumuza duyduğu güven ile birlikte tüm ekip üyesi arkadaşlarımızın başarı ve deneyimleri ile her zaman özverili gayret ve çalışmaları önemli rol oynamaktadır.
Ana ürün grupları ile sektörde yer almakta olan M OIL Madeni Yağları’nın bugün ulaşmış olduğu ürün ve ambalaj çeşitliliği 20 yıllık ilerleyiş sürecinin başarılı bir sonucu olup M OIL ürün ailesine müşterilerden gelen talepler ve/veya piyasa araştırmaları doğrultusunda her yıl ortalama 4 ile 8 civarında yeni ürün ve/veya ambalaj çeşidi eklenmektedir.

İlk kuruluş aşamasında M OIL markalı kendi akaryakıt istasyonlarının raflarında kendi üretimi madeni yağların olması düşünülerek kurulan M OIL Madeni Yağları bugün gelinen noktada sayıları 400 civarında olan M OIL Akaryakıt ve LPG istasyonlarının yanında ülke geneline dağılmış durumda. 18 adet madeni yağ bölge distribütörü ile birlikte yurt içi ve yurt dışı pazarlarda aranılan; güvenilen yüzde 100 Türk markası olarak yoluna devam etmektedir.

OS: Sektörün bugününü nasıl tanımlarsınız? Yarından beklentileriniz neler?

KB: Sektör, önceki yıllara göre son birkaç yıldır biraz daha kendi dinamiklerine dönmüş durumda. Madeni yağ sektöründe gerek yurt içi gerekse global ekonomilerin paralelinde son yıllarda pazar büyüklüğünü koruyarak veya küçük artışlar ile yola devam edilmektedir. Biz de bu doğrultuda yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz.

Kemal Balaban Röportaj M OIL Türkiye