Karşınızda Detroit rekortmeni Kia Stinger | OTOSTİL

Karşınızda Detroit rekortmeni Kia Stinger

Karşınızda Detroit rekortmeni Kia Stinger

Kia’nın Detroit Motor Show’daki yıldızı Stinger en hızlı 4 kapılı sedanlardan olacak. Model ünlü Nürburgring Pisti’nde geliştirildi. Araç aynı zamanda şimdiye kadarki en hızlı Kia modeli. 

Detroit Motor Show’da tanıtılacak olan Kia Stinger, sadece hızlı bir otomobil değil aynı zamanda 4 kapılı sedan gövdesiyle çok da konforlu bir model olacak. 2018 model olarak satışa sunulması planlanan modelin fiyatı ise satışa sunulacağı zaman açıklanacak.

2011 Frankfurt Motor Show’daki GT konseptinden yola çıkılarak hazırlanan Stinger tasarımıyla da gücünü ele veriyor. Aracın ön kısmında sert bir yüz ifadesine yer verilirken havalandırma kanalları ile de güç açığa çıkartılmış. Aracın arkasında ise biraz Maserati modellerinden etkilenildiği görülüyor. Öne kıyasla daha sade tasarlanan arka kısımda 4’lü egzoz çıkışı dışında gücü ele veren bir detay bulunmuyor.

İki motor alternatifi ile alınabilecek olan Stinger’da baz seçenek 255 HP güç üreten 2.0 litrelik 4 silindirli motor iken daha fazla güç isteyenlere firma 3.3 litrelik çift turbolu V6 motoru sunacak. 365 HP güç üreten bu motor sayesinde otomobil 5,1 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlayıp 270 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. Araçta 8 ileri otomatik şanzıman görev yaparken kullanıcılara arkadan ya da dört tekerlekten çekiş sistemi alternatifleri sunulacak.

kia stinger kia stinger ????????????