İstanbul Autoshow'da Mercedes rüzgarı esti | OTOSTİL

İstanbul Autoshow’da Mercedes rüzgarı esti

İstanbul Autoshow’da Mercedes rüzgarı esti

Bu yıl 50. yılını kutlayan Mercedes-Benz Türk, kompakt sınıftan SUV’lara kadar hemen her sınıftaki otomobilleriyle yer aldığı İstanbul Autoshow 2017 fuarında Mercedes-Benz E-Serisi Coupe ve All-Terrain ile Mercedes-AMG GT R modellerini Türkiye’de ilk kez otomobil severlerin beğenisine sundu.

1967 yılında Otomarsan ismiyle kurulan ve bu yıl kuruluşunun 50. yılını kutlayan, Mercedes-Benz Türk, 30 Nisan 2017 tarihine kadar otomobilseverleri bir araya getirecek İstanbul Autoshow 2017’de 12. holdeki geniş standında kompakt sınıftan geniş hacimli SUV’lara, geleneksel sedan otomobillerden coupe’lere, çevre dostu hibrit otomobillerden performans standartlarını belirleyen Mercedes-AMG modellerine kadar uzanan geniş ürün yelpazesini sergiliyor.

Yeni E-Serisi Coupe ve arazi sürüşü odaklı tasarım detaylarıyla güçlü ve sağlam bir sürüş sunan yeni E-Serisi All-Terrain’in Türkiye lansmanları, İstanbul Autoshow 2017’de gerçekleşti.

2016 Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Mercedes-Maybach Vision 6, İstanbul Autoshow 2017’de önemli bir yenilik olarak sergileniyor. Aero-Coupe’nin görkemli zamanlarına gönderme yapan 2+2 kişilik otomobil, bu geleneği geleceğe taşıyor. Klasik tasarım öğelerini abartılı bir şekilde yeniden yorumlayan coupe, aynı zamanda Mercedes-Benz’in tasarımdaki “duyusal yalınlık” felsefesine sadık kalıyor. Yaklaşık 6 metre uzunluğa sahip olan Vision Mercedes-Maybach 6, bir elektrikli otomobil olarak tasarlandı. Elektrikli motor 750 HP güç üretirken aracın altına gizlenen ince bataryalar 500 km’lik bir menzil sağlıyor.