Autoshow Fuarı gerçeklerini biz açıklıyoruz | OTOSTİL

Autoshow Fuarı gerçeklerini biz açıklıyoruz

Autoshow Fuarı gerçeklerini biz açıklıyoruz

Herkes bunu konuşuyor: “Autoshow Fuarı’na katılmayan firmaların sayısı arttı.” Bu söylentiden yola çıkarak fuara katılmayan firma sayısının artıp artmadığını araştırdık. 

Bilindiği gibi iki yılda bir düzenlenen İstanbul Autoshow Fuarı ile ilgili söylentiler bitip tükenmeden artıyor. Bunların bir çoğunu gerçekler oluşturuyor. Bunlar öyle gerçekler ki insanın inanası gelmiyor. Mesela ODD Başkanı olan Mustafa Bayraktar’ın yönettiği Bayraktar Grubu markalarının hiçbiri fuara katılmıyor. Yani bu ne demek: Citroen, Subaru, DS ve Infiniti

Satış rekorları kırdığımız bir yılın ardından ODD Başkanı’nın yönettiği markaların fuara katılmıyor olmasını anlamak mümkün değil. Bunun yanında Doğuş Grubu’nun temsil ettiği markalarda fuarda yer almayacak. Peki bu ne demek? Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Bentley, Lamborghini de fuarda yok demek. Yıllardır en çok araç satışı yapan bir grubun neden böyle bir karar aldığını anlamak mümkün değil. Üstelik yepyeni birçok modeli olmasına rağmen halkı bu ürünleri görüp dokunmaktan mahrum bıraktılar.

Fuara katılmayacak başka markalar da var. Bunlar Suzuki, Volvo, Mazda. Bu firmaların yüksek satış performansları olmadığı için fuara katılmamalarını bir nebze olarak anlayabiliriz. Çünkü fuara katılmak maliyetli bir iş. Son dönen dedikodulardaysa bu markaların yanına başkalarının eklendiği yönündeydi. Bunlar içinde Ford’un da fuara katılmayacağının yazılması hepimizde şok etkisi yarattı. Ancak marka yönetimi ile yaptığımız görüşmede bunun doğru olmadığını ve Koç Grubu’nun hem Ford hem de Tofaş olarak fuara katıldıklarını öğrendik. Buna Borusan Grubu’nun Mini, Land Rover ve Jaguar markalarıyla fuara katılmayacağı söylentileri eklendi. BMW’nin fuarda olup bu markaların olmayacağını düşünmek biraz garip geldiği için araştırdık ama marka yönetimi tarafından bu doğrulandı. Yani fuarda Mini, Land Rover ve Jaguar markalarını da göremeyeceğiz.

Son söz olarak biz ülkemize güveniyoruz ve fuarın önemini biliyoruz. Otostil ailesi olarak 21 Nisan tarihinden itibaren her gün standımızda sizleri bekliyor olacağız.