IONIQ 5 Şubat ayında üzerindeki sır perdesini aralayacak OTOSTİL

Hyundai de elektrikliler için alt marka kurdu

Hyundai de elektrikliler için alt marka kurdu

Hyundai’nin sadece elektrikli modellerini üreteceği yeni alt markası IONIQ, ilk görselleri paylaştı.

Hyundai Motor Company, yeni alt markası IONIQ adı altında ilk modelini üretmeye hazırlanıyor. Çok yakın bir tarihte resmi olarak tanıtılacak olan BEV serisinin ilk modeli olan IONIQ 5, bir CUV’nin tüm özelliklerini gövdesinde barındırıyor. IONIQ markasıyla birlikte yeni bir mobilite çağını başlatacak olan Hyundai, gelişmiş bataryalı elektrikli araçları için özel olarak ürettiği yenilikçi bir sistem olan Electric-Global Modular Platform’u (E-GMP) ilk olarak bu modelde kullanacak.

Hyundai Global Tasarım Merkezi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Başkanı SangYup Lee, “Bu otomobil , Hyundai’nin tasarım DNA’sını oluşturan simgeleri kusursuzca yansıtırken aynı zamanda elektrikli otomobiller arasında tamamen yeni bir müşteri deneyimi sunuyor” dedi.

Konsept otomobil, geleneksel elektrikli otomobillerin aksine, dışarıdan şarj edilebilmesinin yanı sıra bataryalarındaki gücü bir başka araca aktarabiliyor veya genel bir güç kaynağı (110 / 220V) olarak kullanılabiliyor. Araçtan Yükleme (V2L) teknolojisiyle desteklenen otomobil, çeşitli elektrikli aletleri normal priz çıkışıyla çalıştırabiliyor. Ayrıca bu araç yalnızca 5 dakikalık bir şarjla (WLTP Standardı) 100 km’den fazla yol alabiliyor. Bu sayede dünyanın ultra hızlı şarj yeteneğine sahip nadir EV otomobillerinden biri olarak da fark yaratabiliyor.

IONIQ model ailesinin yeni üyesi 5, Şubat ayında düzenlenecek online bir dünya prömiyeriyle görücüye çıkacak.

IONIQ 5

IONIQ 5

IONIQ 5

IONIQ 5