Dacia Bigster Concept keşke seri üretime geçse OTOSTİL

Dacia Duster böyle görünse yollarda başka araç kalmaz!

Dacia Duster böyle görünse yollarda başka araç kalmaz!

Dacia efsanesi, yeni bir sayfa ile yoluna devam ediyor. Yeni Bigster Concept, Dacia markasının gelişimini destekleyerek segmentinde yeni ufuklar açıyor.

Renault Grubu’nun Renaulution stratejisi kapsamında Dacia, 5 yıllık planını duyurdu. Dacia-Lada iş biriminin oluşturulmasıyla verimliliğini ve rekabetçiliğini artıran marka, ürün tarafında da sınıf atlayacak. Dacia Bigster Consept ’in tanıtımı Dacia’ya C segmentinde yeni ufuklar açıyor. Eğer yeni Dacia Duster modelinde bu konseptten ilham alınırsa ortaya çıkacak otomobil satış rekorlarını kesinlikle kıracaktır.

Bigster Concept çok iddialı

Dacia tarzına sadık kalınarak geliştirilen Bigster Concept, geniş iç hacimli, dayanıklı ve her türlü yol tipinde keyifle kullanım için yaratılmış kimliğiyle yeni ufuklara göz kırpıyor. 4,6 metrelik uzunluğuyla Bigstar Consept, Dacia’nın SUV segmentini erişilebilir kılma başarısını devam ettiriyor.

Dacia Tasarım Direktörü Alejandro Mesonero-Romanos, “Bigster Consept, markanın geçirdiği evrimi özetliyor: Çekici, modern dokunuşlar ve ‘outdoor’ ruhu. Dacia olarak, erişilebilirliğin hiçbir şekilde çekicilik ile zıt kavramlar olmadığına inanıyoruz ve Bigster Concept bunun en net kanıtı” dedi.

Bigster Concept’in mesajı net: Dayanıklı, sağlam ve güven verici. Cömert dış boyutları, iç kabinde de son derece geniş bir yaşama alanı vaat ediyor. Boyutları artan Y formundaki ışık imzası, cesur ve iddialı tarzını öne çıkarıyor. Koyu yeşil rengi ise içinde yatan maceracıyı herkese gösteriyor.

Çevreye duyarlılık konusunda da öncü olan Dacia Bigster Concept’te tüm dış koruyucu panellerde geri dönüşümlü plastikler kullanılmış.

Bigster Concept’in hem alternatif enerji hem de hibrit motorlarla sunulabilecek olması, Dacia’nın değişen regülasyonlara uyumlu olması ve tüketici beklentilerine kusursuz bir şekilde cevap verebilmesini sağlayacak.

Bigster Concept’i ile birlikte, Dacia, müşterilerine benzersiz, özgün ve keyifli  deneyim sunan bir marka olmaya devam edecek.

Bigster Concept ile her zamankinden daha fazla hareket özgürlüğü sunacak olan Dacia markası, müşterilerin temel ihtiyaç ve beklentilerine odaklanmaya ve artık daha çekici tasarımlı ürünler sunmaya devam edecek.

Dacia Bigster Concept

Dacia Bigster Concept

Dacia Bigster Concept

Dacia Bigster Concept