Hyundai 16 yeni motor ve 6 şanzıman geliştiriyor. Araba Dergisi otostil

Hyundai 16 yeni motor ve 6 şanzıman geliştiriyor

Hyundai 16 yeni motor ve 6 şanzıman geliştiriyor

Hyundai, yakıt ekonomisi gelişimine yönelik yeni Smart Stream teknolojisini, Kore Uluslararası Güç Aktarma Organları Konferansı’nda açıkladı. Hyundai, ayrıca 2022 yılına kadar 10 benzinli, 6 dizel motor ve ayrıca 6 yeni nesil şanzıman üretmeyi planlıyor. Hyundai 16 yeni motor ve 6 şanzıman geliştiriyor.

Hyundai Motor Grubu, Kore’de düzenlenen ve 1.200’den fazla mühendis ve dünyanın önde gelen aktarma organı akademisyenlerinin katıldığı Uluslararası Güç Aktarma Organları Konferansı’nda (International Powertrain Conference) yeni nesil teknolojilerini gün yüzüne çıkardı. Ana teması aktarma organlarının performansı ve konforu olan konferansta en yeni teknolojilerini sunan Hyundai, özellikle dört yeni motorunu ve iki yeni şanzımanını sergiledi. Gelecek nesil modellerde kullanılacak Smart Stream adı verilen bu motor ve şanzımanlar, Hyundai’nin uzun dönemdeki emisyonu düşürme hedeflerini de gözler önüne seriyor.

8 ileri DCT geliyor

Hyundai bu çalışmalar kapsamında sekiz ileri çift kavramalı şanzıman da geliştiriyor. Geleneksel otomatik şanzımanlardan farklı olarak çift kavramalı sistem, yeni tip dişliler ve yüksek etkili hidrolik sistem ile hem daha hızlı bir geçiş performansı sunuyor ve yakıt ekonomisi sağlıyor.

Hyundai Smart Stream teknolojisi