Honda uçmayı sevdi sınıfında lider oldu | OTOSTİL

Honda uçmayı sevdi sınıfında lider oldu

Honda uçmayı sevdi sınıfında lider oldu

Kara ve deniz endüstrisi dışında Honda Aircraft Company adı altında havacılık endüstrisine yönelik çözümler de üreten Honda, ödüllü ve rekortmen HondaJet ile 2017 yılının ilk yarısında kendi kategorisinde en çok jet teslimatı gerçekleştirerek önemli bir başarıya daha imza attı.

Honda Aircraft Company, 2017 yılının ilk altı ayında; ABD, Kanada, Meksika ve Avrupa ülkelerindeki müşteriler olmak üzere toplam 24 adet HondaJet satışı gerçekleştirdi. Müşterilerin talebini karşılamak için üretimi kademeli olarak arttırmaya devam eden şirket, Kuzey Carolina, Greensboro’da bulunan genel merkezde şu an için ayda dört adet HondaJet üretiyor.

“Müşterilerimiz HondaJet’in performansı, konforu ve mükemmel detayları olmak üzere bütün özelliklerinden son derece memnunlar. İleri seviyede teknoloji ürünü sportif bir uçak olan HondaJet, uçak, yüksek hassasiyetli bir spor otomobil gibi.” şeklinde konuşan Honda Aircraft Company Başkan ve CEO’su Michimasa Fujino “Havacılıkta yeni bir değer yaratmak istiyoruz. Dünyanın dört bir yanında uçan HondaJet’lerin sayısının artmasını umuyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Dünyanın en gelişmiş hafif jeti olan HondaJet, kanat üstü motor yerleşimi (Over-The-Wing Engine Mount – OTWEM) de dahil birçok önemli teknolojik inovasyonu bünyesinde barındırıyor. Sınıfının en hızlı, en yüksek irtifada uçabilen, en sessiz ve en yüksek yakıt verimliliğine sahip jeti olan HondaJet kısa sürede özellikle kurumsal yöneticiler, işletme sahipleri, kurumsal şirketlerin uçuş departmanları, charter şirketleri ve havacılık meraklıları tarafından pazarda kabul gördü.