Honda Amaze Türkiye Honda modelleri otostil dergisi

Honda ülkemizdeki küçük sedan eksiğini Amaze ile tamamlar mı?

Honda ülkemizdeki küçük sedan eksiğini Amaze ile tamamlar mı?

Honda Amaze Türkiye için aranılan model olabilir mi? Yeni Honda Amaze ülkemize de gelir mi?

Honda Amaze’nin ikinci nesli tanıtılmıştı. Bu araç Hindistan pazarı için hazırlanmış ve satışa sunulmuştu. Ancak aslında bu otomobilin boyutlarına ve özelliklerine bakınca tam da ülkemizde eksikliği hissedilen model olduğu belli oluyor.

Aracın dış tasarımında CR-V modelinden izler görmek mümkün. Sert ve köşeli hatlarla hazırlanan otomobil kısa tampon-tekerlek mesafesi sayesinde iç mekandan maksimum yararlanmayı mümkün kılmış.

Tam bir şehir otomobili

Toplam uzunluğu 3995 mm olan Amaze modelinin genişliği 1695 mm iken, yüksekliği 1501 mm olarak açıklandı. 2470 mm’lik dingil mesafesine sahip olan otomobilin bagaj kapasitesi ise 420 lt.

Aracın boyutları tam bir şehir otomobili olduğunu ortaya koyarken kullanılan motorlarında ekonomi odaklı olduğu görülüyor. Honda bu araçta 1.2 litrelik 90 HP güç üreten benzinli motor ve 100 HP güç üreten 1.5 litrelik dizel motor seçeneklerini sunuyor. İki motor alternatifinde de 5 ileri manuel veya CVT otomatik vites opsiyonları sunuluyor.

Şu an için sadece Hindistan pazarı için üretilen Honda Amaze kısa sürede yüksek talep toplamayı başarmış. Aracın satış fiyatının da rakipleriyle benzer seviyede olması rakipleri karşısında modelin elini güçlendiriyor.

Honda Amaze Türkiye yollarına çıkar mı?

Şu anda bu modelin ülkemizde satışa sunulmasına ilişkin bir plan yok. Ancak görünen o ki eğer bu karar değişir ve model ülkemizde satılırsa ve hatta üretilirse o zaman küçük sedanlar içinde önemli bir model olacaktır.

Yeni Honda Amaze

Yeni Honda Amaze

Yeni Honda Amaze

Yeni Honda Amaze

Yeni Honda Amaze

Yeni Honda Amaze

Yeni Honda Amaze

Yeni Honda Amaze