Gordon Murray T.50, bu otomobili sadece 100 kişi alabilecek | OTOSTİL

Gordon Murray T.50, bu otomobili sadece 100 kişi alabilecek

Gordon Murray T.50, bu otomobili sadece 100 kişi alabilecek

Uzun yıllar McLaren F1 tasarımlarını yapan ve bir çok farklı otomobil tasarladıktan sonra kendi tasarım ve otomobil markasını oluşturan Gordon Murray, hayranlarına Gordon Murray Automotive markasıyla en yeni modelini lanse etti. Gordon Murray T.50 ismine sahip olan bu otomobil tasarımı, özellikleri ve sınırlı sayıdaki üretim adetiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Gordon Murray T.50 V12 motordan gücünü alıyor

T.50 isimli model gerçek sürüş deneyimi yaşamak isteyen sınırlı sayıdaki kullanıcı için can alıcı özellikleri ile karşımıza çıktı. Aracın motoru arka tarafta otomobilin ortasına konumlandırılırken, Cosworth tarafından özel olarak geliştirilen V12 motor blogu bulunuyor. 3,9 litrelik hacime sahip olan bu motor 664 beygir güç ile 467 Nm tork üretebiliyor.

Böylesine çok silindirli bir otomobilde neden bu kadar düşük bir güç ve hacim olduğunu merak edenler için cevap aracın ağırlığında gizli. T.50 isimli model, günümüzde A segmentinde yer alan bir çok otomobilden (Örn. Hyundai i10, Smart ForTwo vd.) daha düşük bir ağırlığa sahip. 986 kilogram ağırlığı bulunan model, litre başına 170 beygir güç üretebiliyor.

Karbonfiber gövdesi ve monokok bileşenleri sayesinde sınıfında yer alan bir çok otomobilden daha hafif olan model, gövde komponentlerinde 150 kg ekstra hafiflik avantajı elde ediyor.

Sadece 100 kişi sahip olabilecek

Gordan Murray tarafından özel olarak tasarlanan bu otomobile, herkes sahip olamayacak. Sınırlı sayıda üretilecek olan bu otomobilden yollara sadece 100 adet çıkacak. 2020 yılının Ağustos ayında tanıtılan bu model ise 2022 yılında yollarda gezmeye başlayacak. Koleksiyoncular içinde özel bir değere sahip olabilecek olan modelin İngiltere satış fiyatı ise şimdilik 2.36 milyon Pound olarak açıklandı. Gordan Murray T.50 modeline sahip olmak istiyorsanız hem elinizi hızlı tutmanız gerekli hem de banka hesabınızda yüklü miktarda Pound bulunması gerekiyor.

Gordon Murray T.50 Gordon Murray T.50 Gordon Murray T.50 Gordon Murray T.50 Gordon Murray T.50