Ford Mustang 10 ileri otomatikle gelecek | OTOSTİL

Ford Mustang 10 ileri otomatikle gelecek

Ford Mustang 10 ileri otomatikle gelecek

Ford’un 50 yılı aşkın süredir hayatımızda olan efsanevi modeli Mustang makyajlandı. Modelin öncüsünden tasarım olarak farklılıkları bulunurken asıl yenilikler teknik anlamda yapılmış.

Makyajlı Mustang, öncüsünden tasarım olarak daha saldırgan olmasıyla ayrılıyor. Yeni aracın kaputunun uç kısmı yere daha yaklaştırılırken ilk kez full LED farlar kullanılmaya başlanmış. Aracın motor kaputuna hava kanalları açılırken stoplarda da LED teknolojisinden yararlanılmış.

İç mekana geçildiğinde aracın yeni tasarlanmış orta konsolu ilk anda dikkat çekiyor. Gösterge paneli artık son dönemin trendi LCD ünite ile değiştirilirken ortadaki navigasyon ekranı da büyütülmüş.

Asıl önemli yenilikse aracın şanzımanında yapılmış. Artık Ford Mustang satın alanlar isterlerse araçlarını manuel isterlerse de 10 ileri orana sahip otomatik vitesle donatabilecek. Bu yepyeni vites kutusu hem hızlanmada sürücüsüne büyük avantaj sağlarken hem de ekonomi yapmayı mümkün kılıyor.

Yeni Mustang ABD’de bu sonbahar satışa çıkacak, Avrupa’ya ise ABD’den sonra gelecek.

New-Ford-Mustang-12-inch-LCD-digital-instrument-cluster-in-Normal-View New-Ford-Mustang-V8-GT-with-Performace-Pack-in-Orange-Fury-1 New-Ford-Mustang-V8-GT-with-Performace-Pack-in-Orange-Fury-7