BMW 4 Serisi dört dörtlük oldu | OTOSTİL

BMW 4 Serisi dört dörtlük oldu

BMW 4 Serisi dört dörtlük oldu

2013 yılında satışa sunulan 400 bin tüketiciye ulaşan BMW 4 Serisi, makyajlandı. Aracın tasarımında değişiklikler yapılırken motorlar elden geçirilerek tüketimleri düşürülmüş.

Aracın LED farları yeniden tasarlanırken Xenon kullanımına son verilmiş. Ayrıca tüm versiyonlarda LED sis farları standart hale gelmiş. Ayrıca hem performansı artırmak hem de daha dinamik bir görünüme ulaşmak için BMW aracın hava ızgaralarının da tasarımını değiştirmiş.

İç mekana geçildiğinde krom malzemenin daha çok kullanıldığı görülürken siyah piyano boyalı yüzeylerin sayısı artırılmış. Ayrıca kumanda panelinde kullanılan malzemelerin rengi değiştirilirken iç mekanda daha fazla kişiselleştirme imkanı sunuyor.

Aracın yürüyen aksamında süspansiyon sistemini geliştiren BMW, daha sert ayarlı yeni yürüyen aksamla yol tutuşun çok daha iyi bir hale geldiğini belirtiyor.

3 benzin ve 3 dizel motorla alınabilen 4 Serisi’nde baz versiyon 150 HP güç üretirken (418d) en güçlü model 326 HP gücünde (440i). Araçların tüm motorlarında geliştirmeler yapıldığı ve tüketimletin düşürüldüğü belirtiliyor.

Makyajlı modelde de xDrive dört tekerlekten çekiş sistemiyle alınabilecek olan 4 Serisi’nin yeni fiyatları ise henüz açıklanmadı.

bmw 4 serisi P90245302_highRes_the-new-bmw-series-i bmw-4-serisi