Ferrari 812 Superfast dünyanın hızlı otomobili otostil lamborghini

Ferrari 812 Superfast göz kamaştırıyor!

Ferrari 812 Superfast göz kamaştırıyor!

İtalya temelli süper spor otomobil üreticisi Ferrari, yeni kozu Ferrari 812 Superfast’i Batı Avrupa’da resmen satışa sundu. İtalyalı firma bir kez daha akıl almaz yeteneklere sahip bir otomobil üretmiş gibi görünüyor.

Ferrari; Lamborghini Aventador S ve Maserati GranCabrio gibi otomobillere doğrudan meydan okuyan 812 Superfast’i Batı Avrupa’da satışa sundu.

Ferrari 812 Superfast; 6,5 litrelik 12 silindirlik bir motora sahip. Söz konusu ünite, 8500 devir/dakikada tam 789 beygirlik güç üretiyor. Yedi ileri otomatik şanzıman sistemi yaklaşık yüzde 30 düzeyinde daha verimli.

Ferrari 812 Superfast

Ferrari 812 Superfast

Ferrari 812 Superfast’in en büyük sorunu ise aşırı gürültülü bir motora sahip olması ve yalıtım mimarisinin, bu sesi içeriye yansıtması. Gerçi motor sesinin dışarıya ve içeriye yansımasındanmemnun kişiler var. Bazı sesler kulağa müzik gibi geliyor. Aracın son sürati ise ulaşılması son derece zor bir rakam ve saatte 450 kilometre seviyesinde.

Hiperaktif otomobilin ağırlığı 1600 kilogram düzeyinde. Günümüzdeki orta sınıf otomobillerin 1500 kilodan ağır olduğu düşünürlürse, bu rakam bırakın kabul edilen değerleri, son derece hafif.

Ferrari 812 Superfast; son derece çevik, keskin ve yol tutuş mimarisinde çok gelişmiş. Araö özellikle otoban gibi geniş yollarda sunduğu akılcı teknoloji sayesinde tüm beğenileri üstünde topluyor. Seramik frenler, 3000 derece ısıya bile dayanıklı. Kısacası fren bataryalarına  zarar vermek için epey çaba göstermeniz gerek.

Sade iç tasarım, muazzam performans!

İç tasarıma göz atarsak, lüksten uzak bir mimari ile karşılaşıyoruz. Ferrari 812 Superfast, güçlü ama sade bir mimariye sahip. Otomobil kesinlikle aşırı teknolojik donanımlara(kablosuz Wi-Fi mimarisi, devasa bir navigasyon sistemi veya aşırı gelişmiş bir müzik sistemi) sahip değil. Zaten böylesine güçlü bir otomobilde, hiç kimsenin bu tür özellikler talep edeceğini sanmıyoruz. Her halükarda dünyanın en güçlü kara roketlerinden birine sahipsiniz ve istediğiniz tek ses, büyük ihtimalle motorun ihtişamlı sesi.

Ferrari 812 Superfast, Batı Avrupa’da 350.000 sterlin yani yaklaşık 2.5 milyon TL’lik fiyat etiketine sahip. Türk kullanılar tahminen, vergilerle birlikte  bu fiyatın iki mislini ödemek zorunda kalacaklar.