Üstü açık Ferrari mi VIP minivan mı? | OTOSTİL

Üstü açık Ferrari mi VIP minivan mı?

Üstü açık Ferrari mi VIP minivan mı?

Yaz geliyor, üstü açık araba sevdalıları cabrio seçeneklere bakmaya başladı. Peki ama bütçeyi dert etmezseniz bir süper spor mu alırsınız yoksa VIP şeklinde hazırlanmış araçtan yana mı tercihinizi kullanırsınız?

İnternette yapılan bir araştırmada şu anda ikinci el bir Ferrari 458 Italia için 300 bin Euro bedel talep ediliyor. Lamborghini içinse LP-570 Spyder için 300 bin Euro bedel talep ediliyor. Yıla ve km’ye bağlı olarak bu araçları daha da ucuz fiyata bulmak mümkün.

ferrari

Aynı internet sitesinde yer alan VIP araçlar ise ortalama 20 bin TL’den başlarken yeni örnekleri için 300 bin Euro bedel talep ediliyor. Bu VIP araçlardan bazıları zırhlı iken bazılarında bu özellik de sunulmuyor.

savana

Örneğin bu sitedeki en pahalı araç 2012 model GMC Savana. İkinci el olmasına karşılık araç için istenen bedel gerçekten bir hayli yüksek. Bu araçtan sonra gelen en pahalı model ise Ertex tarafından hazırlanan Mercedes Vito. Sıfır km olan bu minivanın iç mekanında değiştirilmeyen nokta yok gibi.

mercedes

Bir tarafta her geçtiği yolda bakışları üzerine toplayan Lamborghini veya Ferrari, diğer tarafta minivan yapısına rağmen evleri aratmayan konforuyla VIP araçlar… Siz olsanız hangisini seçerdiniz?