Lüks tasarım otomobiller Avrupa güvenlik kriterlerinden tam not aldı Ertex Otomotiv

Lüks tasarım otomobiller güvenlik kriterlerinden tam not aldı

Lüks tasarım otomobiller güvenlik kriterlerinden tam not aldı

VIP otomotiv sektörünün öncü firmalarından Ertex Otomotiv, özel tasarım lüks otomobilleri ile yolcu güvenliği testlerinden tam not aldı. Uluslararası otomobil güvenlik testi kuruluşu Applus+ IDIADA tarafından yapılan testlerin tümünü geçen Ertex tasarım; hız, denge, koltuk güvenliği, emniyet kemeri güvenliği gibi hayati önem taşıyan tüm güvenlik testlerinden tam not aldı ve konforun yanı sıra, güvenliğin de altını çizdi.

VIP araç tasarımı ile yeni bir sektör yaratan Ertex Otomotiv, güvenlik testleri ile de sektörde farkını ortaya koyuyor. VIP tasarımlı araçları ile trafikte geçen zamanın verimli bir şekilde değerlendirilmesini ve seyahatlerin ev konforunda yapılabilmesine imkan sağlayan Ertex, tasarladığı VIP otomobiller ile uluslararası güvenlik testi kuruluşu Applus+ IDIADA ta rafından yapılan güvenlik testlerin tümünden tam not aldı. Böylelikle Ertex, Dünya güvenlik standartlarında tasarım yaptığını bir kez daha kanıtladı.

Ertex Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Salih Malkoç, “Applus+ IDIADA tarafından yapılan homologasyon testlerinin hepsini başarı ile geçmiş bulunmanın gururunu yaşıyoruz. Koltuk güvenliği, emniyet kemeri güvenliği, elektromanyetik testler, hız, denge ve darbe geçtiğimiz testlerden bazıları. Tasarımını gerçekleştirdiğimiz araçlara eklediğimiz iç ve dış konfor özelliklerin güvenliği etkilememesi dikkat ettiğimiz konuların başında geliyor. Tüm tasarım otomobillerimizin yarısından çoğunu yurt dışına satıyoruz. Yüksek katma değerli bir ürünü yurt dışına satabiliyor olmak gerçekten çok önemli. Türkiye bu anlamda belki de ilk kez bir tasarım ürünü yurtdışına satma başarısını gösteriyor. Ertex Otomotiv, özellikle Avrupa’da çok iyi bilinen bir marka olma yolunda hızla ilerliyor.” dedi.