Elektrikli Ford Focus'u istiyoruz | OTOSTİL

Elektrikli Ford Focus’u istiyoruz

Elektrikli Ford Focus’u istiyoruz

Bazı ülkelerde satılmakta olan Ford Focus’un elektrikli versiyonu makyajlandı. Araca eklenen yeni özellikleri ile hem gücü arttı hem de şarj süresi kısaldı. Yeni versiyonun satıldığı ülkelerin sayısı da artırıldı. Bakalım elektrikli Focus’u ülkemizde de görebilecek miyiz?

Kompakt sınıfın önemli modeli Ford Focus elektrikli versiyonu ile bazı ülkelerde satılıyor. Aracın 160 km olan menzili sayesinde özellikle şehir içi kullanımları yapan tüketiciler tarafından tercih ediliyordu. Ancak yapılan makyajla birlikte elektrikli Focus menzilini 60 km artırdı. Önceden 100 mil olan menzil artık 140 mil. Ayrıca aracın 23 kW/s kapasiteli pilleri de makyajlı modelde 33.5 kW/s enerji üretebiliyor. Bu değişiklikler sayesinde de Focus 143 HP’ye eşit güç üretebiliyor.

0-100 km/s hızlanmasını 11.4 saniyede tamamlayan Focus, CCS isimli yeni şarj sistemi ile pillerinin %80’ini 30 dakikada doldurabiliyor.

Aracın iç mekanında da değişiklikler yapan firma, orta konsola SYNC 3 bilgi-eğlence sistemini adapte etmiş. Android Auto ve Apple CarPlay ile uyumlu olan sistem ses kontrollü.

Siparişlerin toplanmaya başladığı elektrikli Focus, yeni haliyle daha çok ülkede satışa sunulacak. Umarız bu modeli ülkemizde de görebiliriz.