Dodge Demon Dodge modelleri Dodge Viper otostil dergisi

Satışlarda çakılan Dodge Demon üretimi hayal kırıklığıyla bitti

Satışlarda çakılan Dodge Demon üretimi hayal kırıklığıyla bitti

Dodge Demon son derece talihsiz bir sonla buluştu. Otomobil tutkunları(özellikle Amerikan otomobil tutkunları) hayal kırıklığına uğradı. Aracın üretimine 31 Mayıs 2018 itibariyle son verildi.

Elbette imkanı olanlar için Dodge Demon hala satın alınabilir durumda. Aracın üretimine son verilse de, satışı halen devam ediyor.

Dodge Demon

Dodge Demon karalara büründü

Dodge Demon, Viper’a benzeyen özellikleri ile dikkatleri üstünde toplamıştı. Tam bir dragstrip (sokaklardaki kalkış yarışları) baş yapıtı olan model 840 HP’lik motoruyla 100 kilometreye sadece ama sadece 2.3 saniyede ulaşabiliyordu. Bu değer 100 kilometreye 2.4 saniyede ulaşan Bugatti Chiron’un dahi ötesindeydi. Aracın son hızı ise 270 km/s. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yasal sokak yarışlarında sıklıkla zirveye taşındı.

Satış rakamlarında hayal kırıklığı

Ne var ki 3300 adetlik sınırlı üretim rakamına rağmen Demon, istenen satış rakamlarının gerisinde kaldı. Kara roketi sadece bir yıl üretim bandında kalmayı başarabildi. Öyle ki, daha önce de belirttiğimiz gibi halen satın alınabilir konumda.

Dodge Demon 2017

Kısacası Dodge’in yol şeytanı performans açısından talep edilenleri karşılasa da, şirketine zarar ettirdi.

Demon, aslen kırmızı renkli bir araçtı. Ne var ki şirket bir çeşit yas tuttuğunu göstermek istiyor. Artık satın alınabilecek modeller siyah renge boyandı. Muhteşem teknik özelliklere sahip araç, keşke kuzeni Dodge Viper gibi ekonomik açıdan da başarı elde edebilse ve yollara renk getirebilseydi. Bugatti Chiron’u kalkışta sollayabilecek bir otomobil için ancak bunları söyleyebiliyoruz.