Delphi Technologies üs olarak İzmir'i seçti otostil Dergisi

Delphi Türkiye’ye güvendi 67 ülkeyi bize bağladı

Delphi Türkiye’ye güvendi 67 ülkeyi bize bağladı

“Delphi Technologies’in Türkiye, Kafkasya, Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörü’yüm. Yaklaşık 20 yıldır Delphi Technologies’te görev yapıyorum. Delphi Technologies’de daha önce üretim kanalında, farklı görev ve fonksiyonlarda yöneticilik yaptım.

2014 yılında Satış Sonrası Ülke Direktörü olarak atandım. O dönemde sorumlu olduğum bölge yalnızca Türkiye ile sınırlıydı. 2015 yılında buna Bulgaristan, Azerbaycan, Gürcistan ve Ermenistan eklendi. 2018 yılındaki son görevlendirme ile Bölge Direktörü olarak atanarak İngiltere merkezli olan Delphi Technologies’in satış sonrası organizasyonunda Türkiye, Kafkasya, Orta Doğu ve Afrika’da 67 ülkenin yönetiminden sorumlu olarak görev alıyorum. Bu görevimde Delphi Technologies’in ilgili bölgelerdeki büyümesini destekleyecek en iyi stratejilerin kurgulanması ve geliştirilmesi görevlerinden sorumluyum.

Üs olarak Türkiye’nin seçilmesinin sebepleri arasında ise son 5 yılda elde ettiğimiz büyüme, Delphi Technologies’in Türkiye yatırımlarına ve nitelikli beyaz yaka iş gücüne olan güveni geliyor. Sorumlu olduğumuz bölgede Türkiye dışında Orta Doğu, Kuzey ve Güney Afrika’da gelişmiş bir bayi ağımız var. Bu yılki hedeflerimiz arasında Orta Afrika bölgelerini geliştirmeyi planladık. Ayrıca Orta Doğu coğrafyasını yönettiğimiz Dubai’de, Kuzey Afrika’yı yönettiğimiz Fas’ta, Afrika’nın diğer bölgelerini yönettiğimiz Fransa’da da ofislerimiz yer alıyor.

Delphi Technologies’in global büyüklüğü ve faaliyetleri hakkında öncelikle bilgi vermem gerekirse;

Delphi Technologies, hem binek otomobillere ve ticari araçlara yönelik dünyanın önde gelen araç tahrik sistemleri tedarikçilerinden biri olarak dikkat çekerken hem de bağımsız satış sonrası müşterileri ve orijinal ekipman servis müşterilerine yönelik satış sonrası ürün ve hizmetleri sunma yetisiyle ön plana çıkıyor. Delphi Technologies olarak yüksek teknolojili emisyon ve yakıt tasarrufu çözümlerinden hava filtresine, fren diskinden direksiyon ve süspansiyon parçalarına kadar 120 bin parça üretiyoruz.

Şirket, otomotiv endüstrisinin bağlanabilirlik ihtiyaçları, ana veri erişebilirliği, farklı yakıt sistemleri ve elektrikli araçlara geçiş süreci için stratejik olarak hazır ve daha temiz, daha performanslı ve herhangi bir güç kaynağı ile daha da ileriye giden araçlar için geleceğin tahrik sistemlerini sunmaya odaklanmış durumda. Delphi Technologies, dünya genelinde 24 ülkede bulunan 24 üretim tesisi ve 12 teknik merkezi bünyesinde barındırıyor. Müşterilere yakın noktalarda konumlandırılan Ar-Ge ve üretim tesisleri şirketin müşteri destek gereksinimlerini hızlı bir şekilde karşılamasını sağlayıp tedarik zinciri maliyetlerini en aza indirirken küresel araç platformlarındaki bölgesel farklılıkları da karşılıyor. Delphi Technologies’in küresel gelirleri 2018 yılında 4,9 milyar dolara ulaştı. Delphi Technologies, motor performansını optimize eden, araç verimliliğini artıran, emisyonları azaltan, sürüş performansını iyileştiren ve araçların elektrikle geleceğe hazırlanma sürecini destekleyen tahrik sistemlerinin geliştirilmesinde, tasarımında ve üretiminde lider bir şirket olarak dikkat çekiyor.

Delphi Technologies aynı zamanda dünyanın lider satış sonrası tedarikçisi olarak öne çıkıyor. 2018 yılı net satışlar içerisindeki satış sonrasının payı yüzde 20 olarak dikkat çekiyor. 150’den fazla ülkede temsil edilen ve küresel çapta 2400’den fazla servis noktası bulunan Delphi Technologies satış sonrasında, çeşitli donanımlardan gelişmiş yazılım çözümlerine kadar OE seviyesinde tam kapsamlı çözümler sunuyor. Delphi Technologies; benzinli yakıt sistemleri, dizel yakıt sistemleri, bakım çözümleri, motor yönetimi, araç elektroniği, OE standartlarında teşhis ve test ekipmanı, eğitim ve teknik bilgi de dahil olmak üzere geniş kapsamlı ürün ve çözümleriyle araçların servislerdeki bakım ve onarım sonrası ilk günkü kondisyon seviyesine gelmesini sağlıyor.

Satış sonrası ve yedek parça konusunda Türkiye’nin global anlamda büyük bir rolü var, bu konuda ise sizlere biraz bilgi vermek isterim…

Türkiye satış sonrası pazarında gerek orijinal ekipman firmalarına üretim yapan yan sanayi kuruluşları gerekse de satış sonrasını hedefleyen şirketler yer almakta. Yerli tedarikçiler dışında, rekabetin yoğun olduğu bu pazarda hem bizim gibi premium markalar hem de uygun fiyatlı uzakdoğu menşeili ürünler yer alıyor. Dünya çapındaki premium markalar arasında, satış sonrasında aktif olan tüm markalar Türkiye’de temsil ediliyorlar. Ekonomide ve genç nüfusta büyüyen Türkiye’de Delphi Technologies olarak elde ettiğimiz başarı sayesinde, Ortadoğu, Afrika ve Kafkas ülkelerini de Türkiye merkezli yönetimin içine alarak bölgemizi genişletiyoruz. Türkiye’de araç ortalama yaşının  yaklaşık 12,6 yıl olduğunu göz önüne alırsak, “Satış Sonrası”nın ülkemizde ne kadar önemli ve büyümeye açık bir alan olduğunu anlayabiliriz. Delphi Technologies’in fren, direksiyon, klima, ateşleme, motor yönetimi ve yakıt enjeksiyon sistemleri de dahil olmak üzere zengin satış sonrası ürün gamı teknisyenlere kaliteli tamir ve bakım parçaları sunuyor. İlk montaj esnasında gerekli olan tüm parçalar dahil kapsamlı direksiyon sistemi, pazarda ilk kez sunulan fren balataları ve egzoz gazı sıcaklığı ile dizeller için egzoz gazı basınç sensörleri de dahil olmak üzere yeni bir dizi sensör serisi de ürün gamına dahil edildi.