Chevrolet Türkiye'ye geri dönüyor Chevrolet fiyatları otostil dergisi

Chevrolet Türkiye’ye rekabetçi fiyatlarla geri dönüyor

Chevrolet Türkiye’ye rekabetçi fiyatlarla geri dönüyor

Chevrolet Avrupa’ya geri dönüyor. Avrupa ile birlikte Chevrolet ülkemizde de satılacak? Chevrolet Türkiye’ye geri dönüyor

Bu haberler son günlerde yine çoğaldı. Opel’in satılmasından sonra Chevrolet Avrupa’ya geri döner mi tartışmalarında artık firmanın yeniden ithal edileceği neredeyse kesinlik kazandı.

Opel’in PSA tarafından satın alınması Chevrolet için bir kazanç olabilir mi? Zarar eden Opel’i satan General Motors, Avrupa defterini kapatmak istemiyor. Daha önce CEO Mary Barra tarafından da geri dönüşe ilişkin kaçamak cevaplar verilmesi nedeniyle son günlerde Chevrolet’nin yeniden Avrupa’ya dönebileceği konuşuluyor.

Geri dönüşün anahtarı elektriklilerde

Yurt dışında yer alan haberlere göre özellikle elektrikli araçlar konusunda oldukça iyi bir Ar-Ge’ye sahip olan Chevrolet, bu modellerin sayısını artırarak tekrar Avrupa’ya dönebilir. Otonom araçların gelişimindeki hız da bu geri dönüşü çabuklaştıracak.

Polonya Gliwice tesislerinde üretilen modellerle Avrupalılarla buluşan Chevrolet’nin yeni dönemde hangi tesisten araç temin edeceğini şu anda kestirmek zor. Ayrıca Polonya veya ülkemiz gibi düşük bütçeli araçların popüler olduğu ülkelerde Chevrolet’nin düşük satış fiyatlı modelleri oldukça rağbet görüyordu.

Chevrolet Türkiye’ye geri dönüyor

Amerika pazarında ülkemizde de çok tercih edilen bir model olan Chevrolet Cruze sedan 16 bin dolar etiketle satılıyor. Türkiye’de bu model yeniden satılmaya başladığında bizdeki vergilendirme sistemine göre fiyat etiketinin 80 bin TL’den başlayacağını düşünüyoruz.

Aynı şekilde tüm dünya pazarlarında büyük ilgi gören kompakt SUV Chevrolet Trax modeli Türkiye’de satıldığı zaman fiyatının 90 bin TL sınırında olacağını tahmin ediyoruz. Bu da demek oluyor ki Chevrolet yeniden Avrupa’ya ve ülkemize ithal edilmeye başlandığında o zaman yine rekabetçi fiyatlara sahip olacak ve şansı hiç de az olmayacak.

Yeni Chevrolet Cruze Sedan