Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Mercedes Maybach otostil dergisi

Mercedes-Maybach iç mekanıyla insanın aklını başından alıyor

Mercedes-Maybach iç mekanıyla insanın aklını başından alıyor

Mercedes, ürün gamındaki en lüks araçları Maybach logosu altında satışa sunuyor. Markanın en büyük sedan aracı olan S Serisi, şimdi kişiselleştirilebilen iç ve dış tasarımıyla çok daha farklı bir otomobil halini aldı.  Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Mercedes Maybach lüksün tanımını değiştiriyor.

Yeni modelin dış tasarımında ilk anda çift renkli gövde dikkati çekiyor. Aracın daha çok küçük otomobiller ve son dönemde SUV’larda görüldüğü gibi iki farklı tonda boya ile hazırlanması ile değişiklikler start almışken, Mercedes-Maybach 6 Concept modelindekine benzer yeni bir ızgara kullanılması ile görünüm daha sportif bir hal almış. 20 inçlik yeni jantlarda aracın dış görünümünü değiştirmeye katkı sağlamış.

Uzunluğu 5 metreyi aşan bu lüks sedan bu değişikliklerin dışında iç mekanında da benzer bir kişiselleştirme seçeneği sunmaya başlamış. Aslında bu araçta zaten tüketicilerin istekleri doğrultusunda yaşam alanı hazırlanıyordu. Ancak artık çok daha zengin renk alternatifleri sunuluyor. Aracın kaplamalarından dikişlerine kadar artık çok daha zengin renk alternatifleri sunuluyor ve tüketiciler içi çok daha fazla kombinasyon imkanı sunuluyor. 5462 mm toplam uzunluğa sahip olan Maybach S Serisi’nin dingil mesafesi 3365mm. Bu da iç mekanda son derece geniş bir yaşam alanı anlamına geliyor.

Yeni Mercedes-Maybach S Serisi 3 alternatif ile alınabiliyor. Bunlar içinde giriş modeli S 560 iken, bu motor dört tekerlekten çekişli S 560 4Matic olarak da alınabiliyor. Serinin en güçlüsü ise S 650.

S 560 ve S 560 4Matic 4 litrelik V8 turbo besmeleli benzinli motorla donatılmış. 470 HP’lik motor 700 Nm torka sahip. S 650 ise 6.0 litrelik çift turbolu V12 motora sahip. 630 HP güç üreten bu versiyonun torku ise 1000 Nm.

Mercedes-Maybach S Serisi 2018

Mercedes-Maybach S Serisi 2018

Mercedes-Maybach S Serisi 2018

Mercedes-Maybach S Serisi 2018