Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Audi otostil dergisi Araba dergisi otostil

Yeni Audi A6 Cenevre’ye yeni altyapısıyla geliyor

Yeni Audi A6 Cenevre’ye yeni altyapısıyla geliyor

Üst-orta sınıftaki premium mücadelenin değişmez oyuncusu Audi A6, Cenevre’de tamamen yenilenerek karşımıza çıkacak. Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Audi standında A6 hem sedan hem de SW karoserle yer alacak.

Yeni nesil Audi A6’da ilk olarak aracın iç mekanında daha fazla yaşam alanı sunulacağı ve toplam ağırlığın yeni üretim tekniği ile azalacağı belirtiliyor Bu sayede de sürüş dinamizmi artacak. Yeni platform kullanılması sayesinde ağırlık öncü modelden 100 kg daha düşük.

Aracın ızgara bölümündeki siyah renkli plastiğin arkasında bir radar kümesi yer alıyor. Bu da A6’nın otonom sürüşe ilişkin teknolojileri barındığının önemli bir kanıtı. Testlerde yakalanan otomobilin geniş lastikleri ve sportif tasarımlı jantları da modelde yine yüksek beygir güçlü versiyonların olacağının habercisi.
Motor seçeneklerinde kardeş model A7 ile aynı güç ünitelerinin sunulacağı A6’da turbo destekli güç üniteleri ağırlıkta olacak. Hibrit modelin de olacağı kesin. En önemli bilinmeyense tamamen elektrikli bir modelin olup olmayacağı.

Arka tasarımda ise stopların daha büyüdüğü ve iç yapılarının değiştiği anlaşılıyor. Ayrıca yine iki egzoz çıkışı kullanılarak her versiyonda dinamik görünüm elde edilmiş. Değişen altyapı ve boyutlar nedeniyle bu kez bagaj kapasitesinde de değişiklik olacak.

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Audi A6

Cenevre Otomobil Fuarı 2018 Audi A6