Cardata nedir nasıl kullanılır? Otostil Türkiye'nin Dergisi

Cardata artık aracın kaç günde satılacağını söylüyor

Cardata artık aracın kaç günde satılacağını söylüyor

Otomotiv sektörünün en büyük veri ve analiz şirketi Cardata, ikinci el araç alım ve satım işlemlerinin daha güvenilir, kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi için web sitesinin tasarımını yeniledi.

Cardata nedir ?

Cardata’nın yenilenen kullanıcı dostu tasarımına, aracın satışını kolaylaştıracak dikkat çekici özellikler de eklendi. Bu kapsamda Cardata artık piyasada talep görme endeksi ve ikinci el değer kayıp oranını Türkiye’de ilk olarak kullanıcılarına sunabiliyor. Bunlara ek olarak aracın kaç günde satılacağı bilgisi, kullanılabilir maksimum kredi oranı, tramer kaza/hasar etkisi, 300.000 kilometreye kadar fiyat sorgusu yapabilme imkanı, hemen satar fiyatı, stok maliyet bilgisi, ‘0’ kilometre fiyatı ve kasko fiyatı Cardata’nın sunduğu yeni özellikler arasında yer alıyor.

İkinci el araç alım ve satım işlemlerinin artık çok kısa bir sürede, üstelik tüm bilgilere aynı sayfada erişilerek yapılabileceğini belirten Cardata Türkiye Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, “Hali hazırda aracın alış ve perakende satış fiyatı, teknik özellikleri ve çoklu araç sorgulama imkanı gibi birçok özelliği kullanıcılarımıza sunuyorduk. Şimdi eklediğimiz özelliklerle birlikte ikinci elde her koşulu görmenizi sağlayan, oldukça şeffaf bir yapıya kavuştuk. Bu özelliklerin ikinci el pazarına katkı sağlayacağına inanıyoruz. Ayrıca, her 15 günde bir yeni saha data güncellemesi yaparak verilerimizi sürekli güncelliyoruz. İlk etapta internet sitemiz üzerinden aktif ettiğimiz bu özellikleri çok yakında mobil uygulamalarımız için de geçerli kılacağız” diye konuştu.