Bugatti'den ilginç bir geri çağırma otostil dergi Bugatti Chiron geri çağırma

Bugatti geri çağırdığı iki Chiron için ilginç bir yol izleyecek

Bugatti geri çağırdığı iki Chiron için ilginç bir yol izleyecek

Ultra zenginler bile üretim kusurlarından etkilenebiliyor. Bugatti Chiron, hatalı yan hava yastıkları sebebiyle geri çağrıldı. Lüks markanın bu sorunla başa çıkma yöntemi ise biraz alışılmışın dışında. Bugatti Chiron geri çağırma

NHTSA’nın Güvenlik Geri Çağırma Raporuna göre, ABD’de yan hava yastıkları uygun olmayan şekilde takılan iki Chiron geri çağrıldı.

Dahili test sırasında Bugatti; gaz jeneratörünün yanındaki hava yastığında, hava yastığının performansını düşürdüğü tespit edilen yanık izleri olduğunu fark etti. ABD’de sadece iki aracı etkileyen bu geri çağırmaya, uygunsuz bir şekilde yan hava yastıklarının yanına takılan ısı kalkanlarının sebep olduğu tespit edildi.

Bugatti; etkilenen iki aracın sahibiyle posta yoluyla iletişime geçecek, ardından bu süreçte kendi çizgisine uygun bir şekilde sorunun çözülmesi için ilginç bir yol izleyecek.

Hatalı donanım Fransa’ya gönderilecek

Etkilenen araçların koltukları hava yastıklarıyla birlikte sökülecek ve özel ahşap kutuların içine yerleştirilerek, Bugatti’nin merkez ofisinin bulunduğu Fransa’ya götürülecek.

Sökülen koltuklar Fransa’da, yanlış monte edilmiş ısı kalkanları için denetlenecek ve eğer koltuklarda bir sorun tespit edilirse, tüm koltuklar yedek hava yastığı modülü için tekrar tedarikçiye gönderilecek. Sorun tamamen çözüldükten sonra ise, koltuklar ABD’ye geri gönderilecek ve ait oldukları Chiron’lara yeniden monte edilecek.

Tüm bu süreç, diğer geri çağırmalarda da olduğu gibi ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Bugatti Chiron geri çağırma