BMW M1 bu sefer de duvarda bir sanat eserine dönüştü otostil dergi BMW M1

BMW M1 bu sefer de duvarda bir sanat eserine dönüştü

BMW M1 bu sefer de duvarda bir sanat eserine dönüştü

BMW’nin süper otomobili M1’den, 1978 ve 1981 yılları arasında toplam 453 adet üretildi. Bunlardan iki tanesi ise birleştirilerek, şimdiki sahibinin muhteşem garajını süslemek için bir sanat eserine dönüştürüldü. BMW M1 sanat eserine dönüştü.

İlki bir otomobil açık artırma sitesinden alınan M1, 1980 model ve ciddi bir kazanın ardından hurdaya ayrılmış. Buna rağmen 120 bin dolara mal olan otomobili yenilemek için garajın sahibi, başka bir M1 daha bularak ikisini birleştirmeye karar vermiş. Çok kötü durumda olan iki otomobilin büyük çabalar ve masraflarla birleştirilmesinin ardından garajın duvarına asılacak otomobil hazır hale gelmiş.

Aynı zamanda işlevsel

İki hurda M1’in birleştirilmesiyle ortaya çıkan bu yeni duvar süsüne eklenen ses ve ışık sistemleri de otomobilin aynı zamanda işlevsel olmasını sağlamış.Bu 3,5 litrelik 6 silindirli motora sahip otomobil ömrünün geri kalanına yollarda değil, duvara asılı bir sanat eseri olarak devam edecek. BMW M1, Service Tech Audio Visual ekibi tarafından duvara monte edildi.

BMW M1 sanat eseri