BMW 7 Serisi sonunda Türkiye'de OTOSTİL

Yeni BMW 7 Serisi İstanbul’da

Yeni BMW 7 Serisi İstanbul’da

Borusan Otomotiv'in Türkiye temsilcisi olduğu BMW'nin 45 yıllık geçmişe sahip olan modeli Yeni BMW 7 Serisi, 19 Nisan'da tüm dünyaya tanıtıldı. Sunduğu etkileyici tasarımının yanı sıra iç mekânda sahip olduğu eşsiz refah duygusunu yansıtan ögeleriyle lüks segmentindeki dengeleri değiştiren Yeni BMW 7 Serisi, gerçekleştirilen özel bir etkinlikte tanıtıldı. Gün boyunca katılımcılar BMW 7 Serisi'nin 7. neslini daha yakından inceleme fırsatı buldular.

Yeni BMW 7 Serisi için özel olarak Tersane İstanbul’da gerçekleştirilen etkinlikte Borusan Otomotiv Grubu’nun Türkiye Otomotiv Sektörünün Elektrifikasyon Dönüşümüne Öncü olma misyonuna ve sürdürülebilirlik hedeflerine değinen Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik konuşmasına Yeni BMW 7 Serisi’nden bilgiler vererek başladı. Tiftik, “Türkiye temsilcisi olduğumuz BMW markamızın 45 yıllık geçmişe sahip olan amiral gemisi modeli Yeni BMW 7 Serisi, bir ilk olarak ilk etapta sadece tamamen elektrikli motorlu versiyonuyla dünyada satışa sunuluyor. Böylelikle üreticimiz BMW Group, 2025 sonuna kadar tamamen elektrikli 2 milyon otomobil hedefine daha da yaklaşacak. Geniş iç mekânı ve fark yaratan donanımlarıyla kişiye özel lüks mobilite kavramını yeniden yorumlayan ve segmentindeki standartları belirleyen Yeni BMW 7 Serisi için kısa bir süre sonra ön siparişleri almaya başlamayı ve teslimatları da 2023’ün ilk çeyreğinde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Yeni BMW 7 Serisi’nin yanında, satışa sunulduğu dönemden bu yana BMW tutkunlarıyla buluşturmayı arzu ettiğimiz, BMW X ailesinin en önemli modeli, Yeni BMW X7’nin de ön gösterimini gerçekleştiriyoruz. Bu aracımızın ön siparişlerini de Yeni BMW 7 Serisi’nde olduğu gibi kısa bir süre sonra almaya başlayacağız. Yeni BMW X7’nin teslimatları ise gelecek yılın ilk çeyreğinde gerçekleşecek.” dedi.

Tiftik sözlerine Borusan Otomotiv’in 2013 yılında BMW i3 ile çıktığı elektrikli mobilite yolculuğunun geldiği noktadan bahsederek devam etti. Tiftik, “Bu serüvende kendimize ‘Türkiye Otomotiv Sektörünün Elektrifikasyon Dönüşümüne Öncü Olmak’ misyonunu belirledik. Belirlediğimiz sürdürülebilirlik hedefleri ve üstlendiğimiz öncü rol doğrultusunda Türkiye temsilcisi olduğumuz markalarımızın en yeni ve çevreci modellerini müşterilerimizle tüm dünyayla eş zamanlı olarak buluşturuyoruz. Ana faaliyet konularımız dışında da özelikle toplumsal sorumluluğumuz çerçevesinde aldığımız inisiyatiflerle sektörümüzde fark yaratmaya devam ediyoruz. Çok kısa bir süre önce üreticimiz BMW Group tarafından yıl içerisinde yapmış olduğumuz sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında BMW Group Polaris Sustainability Award 2022 / Polaris Sürdürülebilirlik büyük ödülüne layık görülmek, bizlere büyük bir gurur yaşattı” diyerek tamamladı.

İlk Olarak Elektrikli Yeni BMW 7 Serisi Satışa Sunulacak

Yeni BMW 7 Serisi Avrupa’da ilk etapta tamamen elektrikli BMW i7 xDrive60 versiyonuyla satışa sunulacak. WLTP normlarına göre 625 km’ye varan menzil sunan bu modeli ön ve arka aksta yer alan iki elektrik motoru hareket ettiriyor. Toplamda 544 beygir güç ve 745 Nm tork üreten Yeni BMW i7 xDrive60, DC şarj istasyonunda yüzde 10’dan yüzde 80 doluluğa sadece 34 dakikada ulaşabiliyor.

Yeni BMW 7 Serisi’nin dizel motora sahip versiyonu ise 740d xDrive modeli ile sunulacak. 300 beygir güç çıkışına sahip olan bu modelin Yeni BMW i7 xDrive60 modelinin hemen ardından yollara çıkması bekleniyor.

BMW 7 Serisi

BMW 7 Serisi

BMW 7 Serisi

BMW 7 Serisi