BMW 7 Serisi Ferrari'yi geçti | OTOSTİL

BMW 7 Serisi Ferrari’yi geçti

BMW 7 Serisi Ferrari’yi geçti

BMW en büyük sedan modeli 7 Serisi’nin uzatılmış dingil mesafeli modelinde yeni bir motor sunmaya başladı ve bu araçla spor otomobilleri aratmayan performans değerlerini yakaladı.

BMW yaptığı açıklama ile yeni 760Li modelinde yeni bir motor kullanmaya başladığını ve modelin adını da M760Li olarak değiştirdiğini belirtti. Bir süredir M7 modeli olacak mı sorusuna da bir cevap olan bu açıklamaya göre firmanın en büyük ve lüks sedanı yeni güç ünitesiyle 610 HP güç üretip 0-100 km/s hızlanmasını sadece 3.7 saniyede tamamlıyor.

Bu değerler eğer bir spor otomobilden bahsediyor olsak bile nefes kesici olurdu. Ancak söz geçen hızlanma değerini 2180 kg ağırlığa sahip, 5238 mm uzunluğundaki bir limuzin konforundaki sedan otomobil sağlayınca çok daha önemli hale geliyor.

BMW’nin açıklamasına göre yeni 760Li’de 6.6 litrelik turbo beslemeli V12 motor kullanılacak ve üretilen 800 Nm tork yere 8 ileri oranlı otomatik şanzımanla dört tekerlekten çekişle yola aktarılacak. Eğer aracı standart halde teslim alırsanız o zaman otomobil 250 km/s’lik maksimum hıza ulaşabiliyor. Ancak talebinize göre limitör kaldırılabiliyor ve bu kez maksimum hız 305 km/s’ye ulaşıyor.