BC Vision Motorsport liderliği bırakmadı. Araba Dergisi otostil

BC Vision Motorsport liderliği Çanakkale’de de bırakmadı

BC Vision Motorsport liderliği Çanakkale’de de bırakmadı

Sezonun 3. ayağı ve ERT yarışı olan 30 Haziran’daki seramonik start ile başlayarak 01-02 Temmuz’da Çanakkale’de yapılan Rally Troia 2017’de Skoda, Intercity Istanbul Park, Punto Restaurant, Saygılı Rulman, İbis Otel ve otostil Dergi Sponsorluğunda katıldı.

BC Vision Motorsport adına Skoda Fabia R5 ile Burak Çukurova-Vedat Bostancı ikilisi Genel Klasman ikinciliği, Sınıf 2 ikinciliği ve Uğur Soylu-Aras Dinçer ikilisi Genel Klasman üçüncülüğü, sınıf 2 üçüncülüğü, Peugeot 208 R2 ile Ahmet Burkay-Burak Akçay ikilisi Genel Klasman beşinciliği ve Sınıf 4 birinciliği, Mitsubishi Evo 9 ile Erkan Güral-Burak Koçoğlu Genel Klasman on dokuzunculuğu ile tamamladı. Ayrıca Ralli kariyerlerine ilk defa adım atan Eren Burkay, deneyimli Co-Pilot Bora Arabacı eşliğinde Fiat Palio ile ve Toprak Candan Co-Pilotu Erhan Arıkan ile Hyundai Trophy’de kullanılan i20 ile R1 kategorisinde ilk defa parkurlara çıktılar.152 km’lik asfalt parkurların yanı sıra zorlu hava koşullarıyla da mücadele eden ekiplerimiz yarış sonunda takıma değerli puanlar kazandırdılar. Takımın Kadın Ekibi Burcu Çetinkaya Bucak-Emire Cantürk Eren yaşadıkları şanssızlık sonucu otomobilleri yanarak yarış dışı kaldılar.

BC Vision Motorsport Takım Direktörü Burak Çukurova “Böyle zorlu bir rallide ilk 5 arasında 3 ekip ile yer almak çok mutluluk verici. Takım olarak hem Takımlar Şampiyonasında puan farkını açmamız hem de pilotlarda liderliğimizi korumamız bizim için hafta sonunun en önemli başarısıydı. Kadın ekibimizin talihsiz yarış dışı kalmaları bizi çok üzse de kadınlarda hala lider durumda devam etmeleri bize moral oldu. Ayrıca ilk rallilerinde yarışan takımımızın gençlerinin böyle zor bir yarışı tamamlamaları önemli bir başlangıç oldu. Sponsorlarımız Skoda, Intercity Istanbul Park, Punto Restaurant, İbis Otelleri, Saygılı Rulman ve otostil Dergi’ye desteklerinden dolayı teşekkür ederim.“ dedi.