Castrol Ford Team Türkiye liderliğini sürdürüyor şampiyonluğa koşuyor

Castrol Ford Team Türkiye liderliğini sürdürüyor şampiyonluğa koşuyor

Castrol Ford Team Türkiye liderliğini sürdürüyor şampiyonluğa koşuyor

Castrol Ford Team Türkiye pilotları, Avrupa Ralli Şampiyonası’nın 4’üncü yarışı olan Kıbrıs Rallisi’nden başarılı sonuçlarla ayrıldı. Ümit Can Özdemir ERC3´ü Kazandı, Buğra Banaz kategorisinde Liderliğe Yükseldi.

Castrol Ford Team Türkiye pilotları ülkemizi temsil etmeye devam ediyor. Adanın Güney kesiminde düzenlenen rallide, Fiesta R2T ile yarışan Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı iki çeker otomobiller klasmanı olan ERC3 sınıfını kazanmayı başardı. Özdemir-Memişyazıcı ekibi golden stage’de de en hızlı olmayı başararak 7.000 Euro para ödülünün sahibi oldular. İkinci kez Avrupa deneyimi yaşayan İsmet Toktaş-Sedat Bostancı ekibinin ERC3 üçüncüsü olarak tamamladığı yarışın ardından, Buğra Banaz-Burak Erdener ikilisi de şampiyona ERC3 klasmanı liderliğine yükseldi.

Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi rallinin altıncı etabında yol dışına çıkarak yarışı tamamlayamazken, takımlar şampiyonası lideri Castrol Ford Team Türkiye de bu yarıştan elde ettiği puanlarla açık farkla liderliğini korudu. Bu kadar önemli bir şampiyonada zirvenin sahibinin bir Türk ekibi olması çok önemli bir başarı. Sezon sonunda da aynı şekilde Castrol Ford Team Türkiye ekibinin zirvede yer alması bugüne kadar ralli tarihinde elde ettiğimiz en önemli başarılardan biri olarak tarihe adını yazdıracak.

Zorlu toprak rallide ekipler, 14 özel etaptan oluşan toplamda 724 km. parkurda 2 gün boyunca mücadele ettiler. Güney kesiminde başlayıp Kuzey kesiminde sonra eren CNP Asfalistiki seyirci özel etabı da 17 Haziran Cumartesi günü iki kez geçildi ve büyük ilgi gördü.

Rallide start alan Kıbrıslı Türk ekiplerden Rauf Denktaş-Derviş Savarona altıncı sıraya kadar yükseldiği yarışta takla attı, ancak seyircilerin yardımıyla etaba dönmeyi başardı. Ford Fiesta R5 ile yaışan Denktaş-Savarona bu taklayla zaman kaybederek avantajını yitirdi ve 10’uncu sırada finiş gördü. Ford Fiesta R2 ile yarışan Deniz Fahri-Barış Kalfaoğlu ikilisi de ERC3’te ikinciliği kazanarak ilk Avrupa deneyimlerinden başarıyla ayrılmış oldular.