Aracınızın bakımını yaptırın yolda kalmayın | OTOSTİL

Aracınızın bakımını yaptırın yolda kalmayın

Aracınızın bakımını yaptırın yolda kalmayın

Havaların ısınmasıyla birlikte yakıt tasarrufu sağlanması ve yaz aylarında yüksek maliyetli arızalarla karşılaşılmaması için araçların sıcaklara hazırlanması gerekiyor.

Uzmanlar, otomobillerin sadece kendi servislerinde bakıma alınması konusunda uyarıyor. Opel bu anlamda müşterilerine büyük avantajlar sağlıyor.

Opel kullanıcılarının otomobil ile ilgili tüm beklenti ve ihtiyaçlarının karşılandığı adres olmak adına 2016’da Mersin yolunda hizmet vermeye başlayan Opel Vizyon geçtiğimiz günlerde satış sonrası servis bölümüyle de üstün hizmet anlayışını pekiştirdi. Olası yolda kalma riskini en aza düşürmek adına yaz bakımının yapılması gerektiğini vurgulayan Opel Vizyon Servis Yetkilisi Kemal Acır, 5 yaş üzeri indirim avantajından faydalanmak gerektiğini dile getirdi. Acır yaz bakımında araçların toz, hava, polen filtrelerinin değişmesi gerektiğine değinirken “Bu filtreler sayesinde aracınız dışarıdan hava alır. Zamanla tozlar radyatörleri kapladığı için araç sağlıklı bir şekilde çalışamaz. Motor zorlandığı için de yakıt sarfiyatınız artar. Ayrıca ısınan hava sıcaklığı ile birlikte araçta başka problemler de çıkabilir.” dedi. Acır, araçlara kış ve yaz öncesi bakım yaptırmanın daha büyük problemler için de önlem olabileceğini vurgulayarak uyarılarda bulundu.