2021 model BMW M4 manuel şanzıman ile gelebilir | OTOSTİL

2021 model BMW M4 manuel şanzıman ile gelebilir

2021 model BMW M4 manuel şanzıman ile gelebilir

Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte yeni model otomobillerde yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Her ne kadar ülkemizde olduğu kadar dünya genelinde de büyük aksaklıklar yaşatan Covid-19 salgını olmasına rağmen, markalar çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

BMW’nin ilk olarak 2014 yılında tanıttığı ve 6 yıldır yenilenmeden hayatına devam eden modeli M4 artık eskiye başladı. BMW’nin performans modellerini geliştiren M departmanı da bu duruma el atmış durumda. 2021 yılında makyajlanmış modelini yollarda görmeyi beklediğimiz model ile ilgili casus fotoğrafları gelmeye devam ediyor. Caradvice‘ın yaptığı habere göre yeni model manuel şanzıman seçeneğine sahip olacak. Her ne kadar otomobilin sızdırılan kokpit fotoğrafı bu bilgiyi doğrular biçimde olsa da henüz net bir açıklama firma yetkilileri tarafından yapılmadı.

Geçtiğimiz aylarda BMW M departmanı yöneticilerinden Markus Flasch’ın yaptığı açıklama her ne kadar bu modelin üretilme ihtimallerini arttırsa da marka son dakikada strateji değişikliğine gidebilir.

2021 model BMW M4 500 beygir güç üretecek

Yenilenen modeldeki bazı detaylar bize yeni 3 Serisi’ni biraz andırsa da M4 CS modelinde de izler taşıyor. Büyüyen ızgara, dörtlü egzoz, M4’e özgü yan aynalar ve büyüyen gövde genişliği yeni model hakkında detaylar hakkında fikir vermeyi başarıyor. 3.0 litrelik S58 kodlu çift turboşarjlı 6 silindir motor; 500 – 510 beygir güce ve 600 Nm tork üretebilecek ve manuel şanzıman ile kullanıcısını fazlasıyla eğlendirmeyi başaracak.

2021 model BMW M4