Yeni VW Touareg 2.0 TFSI motorla gelecek | OTOSTİL

Yeni VW Touareg 2.0 TFSI motorla gelecek

Yeni VW Touareg 2.0 TFSI motorla gelecek

Bu yıl en geç bahar aylarında tanıtılmasından sonra yollarda göreceğimiz yeni Volkswagen Touareg, vergi avantajlı ancak güçlü 2.0 TFSI motorla ithal edilecek.

Volkswagen’in en büyük modeli olan Touareg, bu yıl önemli yeniliklerle karşımıza çıkacak. Kısa süre önce Audi Q7 modelinin yenilenmesinden sonra sıra platform kardeşi Q7’ye geldi. Araç daha önce bazı fuarlarda sergilenen T-Prime konseptinden türetildi.

Bu konsept modelin altyapısını Audi Q7’den alan marka, yetkililerinin açıklamasına göre seri üretim modelde arka kapıda biraz daha kısa bir tasarıma gidecek. Buna rağmen yeni altyapı sayesinde küçülen boyutlara rağmen iç mekan daha da büyüyecek.

VW’den Frank Thomas yeni model için “Daha kısa gövde ve aşağı doğru eğimli tavan çizgisi çok daha çarpıcı bir görünüm verecek” açıklamasını yapıyor.

Tüketicilerin bu araçta güçlü motorları ve özellikle V6 TDI motoru istediğini belirten Thomas, yeni nesilde kullanıcılara V8 TDI sunacaklarının da müjdesini verdi. Bu güç ünitesi serinin top modeli olacak. Ancak ülkemiz gibi bazı pazarlar için araç 2.0 TFSI motorla da donatılacak. Q7 modelinde de kullanılan bu güç ünitesi ile Touareg hem fiyat avantajına sahip olacak hem de güçlü yapısıyla fark yaratacak.

Şu an için tamamen elektrikli veya hibrit model konusunda çalışmaların devam ettiğini ancak kesinleşen bir gelişmenin olmadığını belirten yetkiliye göre bir hibrit model olacaksa en az 50 km’lik menzile sahip olması gerekiyor.

Aracın iç mekanında öncüsünden daha fazla lüks donanıma yer vereceklerini belirten Thomas, buna karşılık kabini 7 kişi için hazırlamadıklarını, Touareg’i 7 koltuklu üretmeyeceklerini sözlerine ekledi.

vw-touareg-005 vw-touareg-003