Yeni Volkswagen Passat Volkswagen Türkiye otostil dergi

Yeni VW Passat kısa bir süre sonra yollarda

Yeni VW Passat kısa bir süre sonra yollarda

Volkswagen, makyajlı Passat’ın üretileceği Emden fabrikasında son hazırlıklarını tamamlamak üzere. Markanın iddiasına göre yeni Passat üretime hazır ve geri sayıma Ocak sonunda başlayacaklar.

Yeni Passat’ta revize edilmiş LED far ve stoplar, yeni egzoz çıkışları ve güncellenmiş tampon tasarımları bulunacağı bekleniyor. Kabinde ise Alman D segmenti oyuncu güncellenmiş bir bilgi ve eğlence sistemine, yeni sürüş asistanlarına ve online hizmetlere sahip olacak.

Yeni Volkswagen Passat hibrit motor seçeneği ile gelecek

Yeni jenerasyon Passat’ta kullanılması beklenen yeni tip direksiyon simidi ve yeni renk/trim kombinasyonları da makyajlı Passat’a uyarlanabilir.

Kaputun altında ise güncel modeldeki motorlar kullanılmaya devam edecek. Bu motorlara halihazırda Avrupa’da satılan plug-in hibrit de dahil. Makyajlı plug-in hibrit Passat’In hala GTE adına sahip olup olmayacağı bilinmiyor, ancak yeni modelin kısa periyotlar halinde saf elektrik gücüyle hareket edebileceği konuşuluyor.

Önümüzdeki sene Passat 30 milyon adetlik satış bariyerini kıracak. Bu da modelin Volkswagen markasının 35 milyonluk Golf’ten sonra ikinci en iyi satan otomobili olacağı anlamına geliyor.

Yeni Volkswagen Passat Yeni Volkswagen Passat