Yeni Volkswagen Amarok Atlas Tanoak otostil dergisi

Volkswagen Amarok’un yerini Atlas Tanoak mı alıyor?

Volkswagen Amarok’un yerini Atlas Tanoak mı alıyor?

Volkswagen New York Auto Show sürprizini yaptı. İddialı pickup modeli Amarok ile başarı elde eden marka Amarok modelinin geleceğini gösteren Atlas Tanoak modelini tanıttı. Yeni Volkswagen Amarok Atlas Tanoak

Volkswagen’in Amerika pazarında yaşadığı kötü günler artık resmen sona ermiş gibi görünüyor. Amerika’nın en önemli fuarı olan New York Auto Show Fuarı’nda Volkswagen Atlas isimli iki yeni konseptini tanıttı.

Akşam sürprizi yaptı

Bunlardan ikincisi olan Volkswagen Atlas Tanoak bugün akşam saatlerinde (28 Mart 2018) ortaya çıktı. Konsept olarak tanıtılan Volkswagen Atlas Tanoak çok büyük bir sürpriz olmaması durumunda yakında markanın başarılı pickup modeli Amorok’un yerini alacak.

İkinci Atlas sürpriz oldu

Volkswagen Atlas Cross Sport Concept fuarın başında karşımıza çıkmıştı ama Volkswagen Atlas Tanoak tam bir sürpriz oldu. Pickup pazarında iddialı olacak özelliklere sahip olduğunu fotoğraflarından belli eden model Amerika gibi zorlu pickup pazarında da şimdiden beğeni kazandı.

Volkswagen ve Amerika barıştı

Volkswagen yönetimi tarafından yapılan açıklamada son yıllarda Amerikan otomobil tutkunları daha fazla SUV model satın almaya başlamış olabilirler ama Amerikalıların kamyonetlerine olan sevgisi asla bitmeyecek deniyor. Ne diyelim sonuna kadar haklılar. Bu arada Volkswagen satışları Amerika pazarında sadece şubat ayında yüzde 6 arttığı da açıklanan bilgiler arasında. Yani Amerika ve Volkswagen arasında barış sağlanmış görünüyor.

Heybetli bir pickup olmuş

Aynı durum bizler için de geçerli olmaya başladı. Pickup modeller tasarım konusunda en çok dikkat çeken araçlar arasında yer alıyor. Volkswagen Atlas Tanoak tasarımına baktığımız zamanda heybetli ve kaliteli bir pickup görüyoruz. Aydınlatma elemanlarının konsetp bir araç olsa bile bu formda karşımıza çıkacağını tahmin ediyoruz. Son derece yüksek olan ön yapısı küt çizgilerin hakimiyetine bırakılmış ve iyi de yapılmış.

Bu yüz tasarımıyla işi çok kolay

Yüzünde de ışık şovun yapılması bu aracın geçmişten gelen pickup genlerine bağlı olduğunu ama geleceği de bünyesinde barındırdığını gösteriyor. Sis farlarının dikkat çekici tasarımı ve tampon altı korumanın bütünlüğü de zorlanmadan beğeni kazanacaktır. Yaşam alanı tasarım açısından şimdilik radikal bir değişiklik yok ama konsept model yerine üretime geçildiğinde bizleri önemli sürprizlerin beklediği de gelen haberler arasında.

Yeni Volkswagen Amarok Atlas Tanoak

Yeni Volkswagen Amarok Atlas Tanoak

Yeni Volkswagen Amarok Atlas Tanoak