Yeni Toyota Land Cruiser Prado kaç para olacak araba dergisi otostil

Yeni Toyota Land Cruiser Prado kaç paradan satışa sunuldu?

Yeni Toyota Land Cruiser Prado kaç paradan satışa sunuldu?

Toyota Land Cruiser Prado yenilendi. 190’dan fazla ülkede satışa sunulan ve başarılı off-road yetenekleriyle dünyanın en dayanıklı 4×4’lerinden biri olarak gösterilen Toyota Land Cruiser Prado ne zaman Türkiye’de satışa sunuluyor? Yeni Toyota Land Cruiser Prado kaç para olacak?

Yenilenen Land Cruiser Prado’nun kabin ergonomisi ile birlikte, yeni ön konsol tasarımı da geliştirilmiş. Daha büyük 8 inç’lik multimedia ekranı, Optitron sürücü göstergeleri ve direksiyondan kontrol edilebilen 4.2 inç’lik çok fonksiyonlu ekran ön konsolda önemli yenilikler olarak dikkat çekiyor. Bununla birlikte araç içi konforunda da, ön koltuklardaki soğutma, arka koltuklardaki ısıtma, otomatik klima, ısıtmalı ön camlar ve yeni akıllı anahtar ile artırılmış.

Yeni Land Cruiser Prado’nun uzunluğu 60 mm uzayarak 4,840 mm’ye çıkarken, dönüş yarıçapı olaraksa 5.8 metre açıklanıyor. Yeniden tasarlanan kaput, ön panjur, farlar, ön tampon, çamurluklar Land Cruiser Prado’nun dikkat çeken tasarım mimarisini daha da geliştirmiş. Yenilenen ön far ve arka stop grubu ise, aracın çekiciliğini artırmış. Land Cruiser Prado’nun güçlü duruşu, en az 215 mm’lik yükseklik, 31 derecelik yaklaşma açısı, 25 derecelik ayrılma açısı ve 22 derecelik karın açısı ile destekleniyor.

Land Cruiser Prado’nun başarılı off-road kabiliyeti son derece dayanıklı, deformasyona dirençli ayrı şasili gövde yapısı ile sürücüye sağladığı üst düzey yönlendirme ve teknolojik destek özelliklerinden geliyor. Land Cruiser Prado’nun off-road tecrübesi olmayan sürücülerin bile aracın off-road özelliklerini üst seviyede kullanabilmesine destek olan arazi destek sistemleri sunuluyor.

Yeni Land Cruiser Prado’nun dikkat çeken özellikleri arasında Toyota Safety Sense aktif güvenlik teknolojileri donanımları da bulunuyor. Bu donanımlar arasında yolcu algılama özellikli Ön Çarpışma Önleyici Sistem (PCS), Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC), Şerit Takip Uyarı Sistemi (LDA) ve Otomatik Uzun Far Sistemi (AHB) bulunuyor. Diğer aktif güvenlik teknolojileri arasında Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSM) ve Geri Manevra Trafik Algılama Sistemi (RCTA) de bulunuyor.

Toyota Land Cruiser Prado yenilendi. 190’dan fazla ülkede satışa sunulan ve başarılı off-road yetenekleriyle dünyanın en dayanıklı 4×4’lerinden biri olarak gösterilen Toyota Land Cruiser Prado ne zaman Türkiye’de satışa sunuluyor? Toyota Land Cruiser Prado kaç para olacak?

Yeni Toyota Land Cruiser Prado kaç para

Yeni Land Cruiser Prado, 177 HP güç üreten 2.8 litrelik D-4D turbo dizel motorla birlikte satışa sunuluyor. Türkiye’de ise MTV ve tescil masrafları hariç 157 bin 500 Euro fiyat ile satışa sunulmaya başladı.

Yeni Toyota Land Cruiser Prado kaç para

Yeni Toyota Land Cruiser Prado kaç para

Yeni Toyota Land Cruiser Prado kaç para