Yeni Toyota GT86 Special Edition kaç para otostil dergisi

Toyota GT86 yenilenmeden önce son kez özel seriye kavuştu

Toyota GT86 yenilenmeden önce son kez özel seriye kavuştu

Yeni Toyota GT86 Special Edition; güçlendirilmiş motoru, etkileyici renk seçenekleri ve aksesuarları ile otomobil tutkunlarının beğenisine sunulacak.

Toyota, GT86 isimli modeliyle sıkça gündeme oturmuştu. GT86 ailesi daha da özel bir model olan Toyota GT86 sürümüyle adından söz ettirmeye kararlı.

GT86 modeli, elektrik mavisi rengiyle beğeni toplamıştı. Toyota GT86 Special Edition modelinde buna ek olarak Riviera ve Meksika mavisi gibi renk seçenekleri bulunacak. Tabii ki Japon üretici bu kadarla yetinmeyecek. GT86 Special Edition, atasına kıyasla daha fazla beygir sunacak. Ancak aracın GT86 ve GT86 Pro’ya oranla ne kadar daha fazla güç üreteceğini henüz açıklanmadı. Otomobilin motoru Toyota ve Subaru işbirliğiyle geliştirilecek.

Yebi Toyota GT86 Special Edition

Yeni Toyota GT86 Special Edition

Çarpıcı yenilikler

Yeni Toyota GT86 Special Edition’da; Yaris GRMN’de kullanılan Sachs süspansiyon sistemi, Brembo fren sistemi ve bolca hafif ama güçlü metal alaşım gibi donanım kalemleri bulunacak. Bu özellikler sayesinde otomobil, üretilmiş en değerli GT86 modeli olacak gibi.

Sızan dedikodulara göre yeni Toyota GT86 Special Edition, 100 kilometreye 6,5 saniyede erişebilecek. GT86’da bu değer 7,6 saniye seviyesinde. 1 saniyelik gelişme bile ciddi bir başarı anlamına geliyor. Special Edition’un, standart modele göre 2000 sterlin(yaklaşık 12.000 TL) daha pahalı olması bekleniyor.