Yeni Skoda Octavia 2020'de Türkiye'de otostil Dergisi

Yeni Skoda Octavia 2020 son çeyrekte geliyor

Yeni Skoda Octavia 2020 son çeyrekte geliyor

Dördüncü jenerasyon Octavia, zaten segmentinde iddialı olan boyutlarını daha ileriye taşıyarak büyüdü ve genişledi. Daha büyük bagaj hacmine sahip olan Octavia, yeni Skoda tasarım diliyle daha duygusal bir tasarıma kavuştu. Yeni Skoda Octavia 2020 son çeyrekte gelecek.

Tamamen yeni kabin konsepti, yüksek fonksiyonelliği, yüksek kaliteye sahip materyalleri ve birçok akıllı özelliği içeriyor. Zaten kendisini kanıtlamış olan Octavia’nın daha geniş, daha pratik ve daha güvenli hale getiren Skoda, bu modeli daha çevreci motorlarla da buluşturuyor.

Son neslinde olduğu gibi Sedan ve Combi karoserle satışa sunulacak Octavia’nın boyutları ve uzunluğu artırıldı. Buna göre Octavia Sedan’ın uzunluğu 19 mm artarak 4,689 mm, genişliği 16 mm artarak 1,829 mm oldu. Ayrıca Octavia, 2,686 mm dingil mesafesine sahip.

Daha geniş yeni kabin

Octavia alışıldık geniş ve ferah kabinini bir adım daha ileriye taşıyor. Arkada oturan yolcular ise, daha geniş diz mesafesiyle daha fazla lüksün tadını çıkarabilecekler. Segmentinin en büyük bagaj hacmine sahip Octavia Sedan ile 600 litre ve Combi ile 640 litre hacim sunacak.

Yeni Octavia, cama yansıtmalı göstergeye sahip ilk Skoda modeli olacak.

Son teknolojiye sahip Octavia’da iki 10 inç’lik cama yansıtmalı gösterge ekranı bulunacak. Bu ekranda hız, navigasyon gibi önemli bilgiler cama yansıtılarak sürücünün gözünü yoldan ayırmadan sürüşe devam etmesi sağlanacak.

Skoda Octavia aynı zamanda daha da geliştirilmiş Sanal Kokpit sistemini sunuyor. Son jenerasyon kişiselleştirilebilir sistem 10 inç ekranla geliyor. Sürücü farklı temalardan istediğini seçerek pratikliği ve sürüş keyfini artırıyor.

Modern motorlar ve hibrit teknolojisi

Yeni Skoda Octavia, yeni jenerasyonunda daha çevreci, daha az yakıt tüketen ve daha az emisyon salımı olan TDI dizel ve TSI benzinli motorlar kullanacak. Bununla birlikte Skoda, şarjlı hibrit ve yarı hibrit teknolojisini de sunmaya başlayacak. 7 ileri DSG şanzımanlı 110 HP’lik üç silindirli 1.0 TSI ve 150 HP’lik dört silindirli 1.5 TSI motorlar 48-V marş motoru ve 48-V lityum iyon bataryaya sahip. Bu sayede yolda motor kapatılarak daha az yakıt tüketirken, frenleme esnasında enerji depolanarak motorun elektronik kullanımı için desteklenmesi sağlanıyor. 190 HP’lik 2.0 TSI motor ise dört çeker ve 7 ileri DSG şanzımanla sunulacak. Tüm TSI motorlarda benzin partikül filtresi yer alacak.

Şarj edilebilen hibrit Octavia

Skoda, şarj edilebilir Superb iV ile bir ilke imza atmıştı ve şimdi ise yeni Octavia’nın 1.4 TSI benzinli motoru da, Octavia iV versiyonu ile elektrikli sürüşe sahip olacak. 204 HP ve 245 HP güç seçenekleriyle tercih edilebilecek Octavia iV, 6 ileri DSG şanzımanla eşleştiriliyor.

Yeni Skoda Octavia

Yeni Skoda Octavia

Yeni Skoda Octavia

Yeni Skoda Octavia

Yeni Skoda Octavia

Yeni Skoda Octavia