Yeni Skoda Kamiq Skoda fiyat listesi otostil dergisi

Yeni Skoda Kamiq SUV önce Çin’e sonra Avrupa’ya gelecek

Yeni Skoda Kamiq SUV önce Çin’e sonra Avrupa’ya gelecek

Yeni Skoda Kamiq geliyor. Skoda SUV ailesi genişliyor.

Karoq ve Kodiaq ile yakaladığı ivmeyi devam ettirmek isteyen Skoda, şimdi de ürün gamına Kamiq isimli yeni bir model ekliyor. Pekin’de tanıtılacak olan yeni arazi aracı küçük boyutlarda olacak. Bu model şimdilik Çin pazarı için üretilecek ancak önümüzdeki dönemde modeli Avrupa’da da göreceğimize kesin gözüyle bakılıyor.

Aracın paylaşılan çizimlerine baktığımızda Karoq ve Kodiaq modellerini andıran bir yüze sahip olduğu fark ediliyor. Elbette çizimde hatlar abartıldığı için bu kadar geniş jant-lastik kullanılması mümkün olmayacaktır. Arka kısımda da Kodiaq ile benzerlikler devam ederken, C sütununda VW Grup modelleriyle ortak bir çizgi oluşturulduğu belli oluyor.

Yeni Skoda Kamiq ilk etapta Çin’de olacak

İç mekanda ise detaylar çok belli olmasa da ortadaki multimedya ekranı ve alttaki üçlü klima kumandaları fark ediliyor. Ortak parçalarla hazırlanacağı belli olan aracın çizimlerde bile direksiyonun solda olması modelin Avrupa’ya geleceğinin yeterli bir kanıtı aslında.

Yeni modelin diğer iki modele kıyasla fiyatının oldukça düşük tutulacağı belirtiliyor. Bu sayede de yüksek satış adetlerine ulaşılması hedefleniyor. Aracın maliyetlerini düşürmek için de VW’nin en çok kullanılan MQB platformu değil, PQ25 altyapısı kullanılacak. Bu altyapı Rapid modelinde de görev yapıyor.

Yeni Skoda Kamiq

Yeni Skoda Kamiq

Yeni Skoda Kamiq

Yeni Skoda Kamiq

Yeni Skoda Kamiq

Yeni Skoda Kamiq