Yeni Renault Koleos 8 Haziran'da satışa sunuluyor

Yeni Renault Koleos yarın (8 Haziran) satışa sunuluyor

Yeni Renault Koleos yarın (8 Haziran) satışa sunuluyor

Yeni Renault Koleos ülkemizde yarın (8 Haziran) 162 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Araç ve sınıf hakkında bir açıklama yapan Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş: “SUV segmenti Türkiye’de son üç yılda kayda değer bir artış kaydetti. Bu sınıf, 2013 yılında binek otomobil pazarından yüzde 11,5 pay alırken 2017 yılında bu pay 16,5’a yükseldi. SUV, Sedan ve Hatchback’ten sonra en çok tercih edilen kasa tipi. D SUV segmenti binek otomobil pazarının yüzde 1,8’ini, D segmentinin ise yüzde 15,5’ini temsil ediyor. Yeni Koleos ile bu segmente güçlü bir geriş dönüş gerçekleştiriyoruz. Renault’nun yeni tasarım kodlarını taşıyan Koleos, bir SUV’dan beklenen kalite ve özelliklere sahip. Kadjar ve Captur’un ardından Yeni Koleos’un pazara sunulmasıyla müşterilerimize eksiksiz bir SUV serisi sunuyoruz.” dedi.

Laurens van den Acker tarafından hayata geçirilen Renault tasarım stratejisi ışığında yepyeni bir tasarıma kavuşan Yeni Koleos, güçlü ve kaslı hatları ile sağlamlık ve macera tutkusunu temsil ediyor.Yüksek zemin mesafesi (210 mm) sayesinde aracın her koşulda yolculuk etmesi mümkün oluyor. Yüksek sürüş pozisyonu kusursuz görüş imkanı sağlıyor.

Yeni Renault Koleos’un motor kaputunun altında iki dizel motor seçeneği yer alıyor. Bunlardan ilki 1.6 dCi 130 HP X-Tronic otomatik şanzımanlı önden çekişli model. Bu motor sürüş keyfi ve verimliliği ile biliniyor. Motorun verimli tasarımı sayesinde (kare mimari, downsize edilmiş, turbo şarjlı) Renault’nun motor sporları dünyasında, özellikle de Formula 1’de elde ettiği deneyimin bir ürünü. Söz konusu motor sadece iki tekerlekten çekişli versiyonlarda sunuluyor. Diğer motor seçeneğiyse 2.0 dCi 175 HP X-tronic otomatik şanzımanlı ve dört tekerlekten çekiş sistemini kullanıyor. 2.0 litrelik dizel motor Yeni Koleos’un en güçlü motoru. Azami gücü 3,750 d/d’de 175 HP (127kW) olup, maksimum torku 2,000 ile 3,000 d/d arasında 380Nm.

Yeni Renault Koleos’un ALL MODE 4×4-i teknolojisi sahip olduğu özellikleri Renault Nissan İttifakı’nın dünya çapında kullanılan milyonlarca otomobilinde kanıtladı. Bu dört tekerlekten çekiş sistemi her koşulda optimum yol tutuşu için gerekli kullanım şartlarını sürekli gözetim altında tutuyor.

Yeni Renault Koleos

Yeni Renault Koleos