Yeni Renault Captur iddialı geldi | OTOSTİL

Yeni Renault Captur iddialı geldi

Yeni Renault Captur iddialı geldi

 

Avrupa’nın en çok satan şehirli crossover modeli olan Renault Captur, yenilenmiş haliyle Türkiye’de satışa sunuldu. Aracın ülkemizdeki satış fiyatı  81.450 TL’den başlıyor.

Zengin motor yelpazesi sayesinde yenilenen Captur, müşterilerine ihtiyaçlarına en uygun motor kombinasyonunu seçme olanağı sunuyor. Dizel, dCi 90 otomatik EDC & manuel olmak üzere 2 farklı dizel seçeneği bulunuyor. Hem Stop & Start teknolojisi hem de fren ve yavaşlamada enerjiyi geri kazanan bir sistemle donatılan bu motor, 4000 d/d’de 90 HP ve 1750 d/d’de 220 Nm tork sunuyor. Yeni bir turbo tasarımı motorun düşük devirlerde son derece tepkili olmasını sağlıyor.

Benzinli: TCe 120 (otomatik & manuel) olmak üzere iki benzinli seçenek sunuluyor. EDC otomatik vites kutusuna bir alternatif sunan düz vites seçeneği, maliyete önem veren ve tam sürüş kontrolünü elinde tutmak isteyen müşterileri hedefliyor. Doğrudan enjeksiyon, turboşarj ve Stop & Start teknolojisiyle donatılan bu motor seçeneği, 2000 d/d’de 190 Nm tork sunuyor. Yenilenen Captur, Türkiye’de farklı beklenti ve ihtiyaçlara hitap eden 3 farklı ekipman seviyesi ile satışa sunuluyor.

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş yaptığı açıklamada: “B segmenti Türkiye’de binek otomobil pazarından yüzde 30 pay alıyor. B SUV, segmentten yüzde 9 pay alıyor. B SUV tek başına ise binek otomobil pazarında yüzde 3 paya sahip. Captur segmentinin başarlı modelleri arasında yer alıyor. 2016 yılını 3 bin 783 satış adedi ile kendi segmentinde 2. sırada tamamladı. Yenilenen tasarımı ve özellikleri ile Captur Türkiye pazarında başarısını sürdürecektir. Kadjar, Koleos ve Captur ile 2017 yılında Renault, SUV serisini tamamlamış oluyor.” dedi.