Yeni Opel Combo 122 bin TL'den satışta otostil Dergisi

Yeni Opel Combo 122 bin TL’den satışa sunuldu

Yeni Opel Combo 122 bin TL’den satışa sunuldu

Ülkemizde 1.5 litre 102 HP ve 130 HP dizel motorlarla satışa sunulan Yeni Opel Combo düşük yakıt tüketimi ve yüksek performansı bir arada sunma iddiasıyla yola çıktı. 5 ileri manuel ve 8 ileri tam otomatik şanzımanlarla eşleştirilen motorlar sunduğu ortalama 4.3 litrelik yakıt tüketimi ile de dikkat çekiyor.

Yeni Opel Combo, üst segment binek araçlarda görülen sürüş güvenlik sistemleri ile birlikte geldi. Şerit Koruma Özelliği ile Şerit İhlali Uyarı Sistemi, Hız Limiti Trafik İşareti Tespit Sistemi, Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi, Yaya Tanıma Özelliği ile Ön Çarpışma İkazı ve Aktif Acil Frenleme Sistemi baz modelden itibaren standart olarak sunuluyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi, 8 inçlik dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemi ve 180 derece panoramik geri görüş kamerası ise kullanıcısının günlük hayatını kolaylaştıran diğer özellikleri olarak dikkat çekiyor.

“Yeni Combo Opel severlerin kahramanı olacak”

Yeni Combo’yu Türk tüketicisinin çok seveceğini belirten Opel Türkiye Genel Müdürü Çağrı Öztaş şu açıklamalarda bulundu: “Segmentinin standartlarını değiştirecek olan Yeni Opel Combo’yu Opel severlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Yeni modelimizi ‘her günün kahramanı’ olarak nitelememizin nedeni gayet açık: Yeni Combo, kullanıcısının her gün yanında olacak, hem özel hem de iş hayatlarında bir otomobilden bekledikleri tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlandı. Bu modelimizde binek otomobillerde görülen güvenlik ve konfor özelliklerini müşterilerimize standart olarak sunacağız. Verimli dizel motorlarımız da hem yakıt ekonomisi hem de performans konusunda iddialı. Ferah ve kullanışlı yaşam alanını da göz önüne aldığımızda yeni Combo kullanıcıları çeşitli ihtiyaçlarına kusursuz yanıt vermek için hazır bekleyen bir kahramana sahip olacaklar.”

Yeni Combo satış hedeflerine de değinen Öztaş, 2019 Mart-Aralık‘ta pazar büyüklüğüne bağlı olarak minimum 3 bin adet satış elde etmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Opel Türkiye Genel Müdürü Çağrı Öztaş

Yeni Combo dört silindirli 1.5 lt. Turbo dizel motorlar ile satışa sunuldu. Euro 6.2 emisyon sınıfını karşılayan motorlardan 102 HP’lik ünite 5 ileri manuel şanzımanla eşleştiriliyor ve sürücüsüne maksimum gücü 3.500 devirde sağlıyor. 250 Nm maksimum tork değerini ise 1.750 devirde sunuyor. Bu motor-şanzıman kombinasyonu ile 0-100 hızlanmasını 12,7 saniyede tamamlayan yeni Opel Combo’nun maksimum hızı ise 172 km/s olarak açıklandı. Yakıt tüketimi değerleri ise: Şehir içi: 4,6 şehir dışı: 4,1 ortalama: 4,3, CO2 emisyon değeri: 113 gr/km.

Yeni Opel Combo