Yeni Nissan Navara 2021'de Türkiye'de otostil Dergisi

Yeni Nissan Navara önümüzdeki yıl geliyor

Yeni Nissan Navara önümüzdeki yıl geliyor

Orta boy pick-up’lar arasında kendine özel bir yer edinen modelin güncel nesli 2015 yılından beri dünya pazarlarında boy gösteriyor.

Ön kısımda yeni gövde parçaları, ABD pazarında satılan ağabeyi Titan’a gönderme yapan ızgara, C formlu LED gündüz farları, Bi-LED farlar araca yeni bir görünüm sağlıyor. Aynı zamanda Navara’nın yükleme bölümü ve bagaj kapısı da yeniden tasarlanmış.

Rakiplerde olduğu gibi üst versiyonları da bulunacak yeni versiyonda Navara Pro-4x, ailenin en üstün konumlanacak. Motor ailesinde göre yapan 2.3 lt turbo dizel motor aynen kullanılmaya devam edecek. Nissan Navara’nın üretildiği Tayland’da, yeni modelin bu yıl içinde piyasaya çıkması bekleniyor.

Diğer pazarlar 2021’de Avustralya gibi sağdan direksiyonlu pazarlardaki satış da daha erken başlayacak. Avrupa ve ülkemiz pazarında yeni Navara’nın satışının 2021 ikinci yarıda başlaması bekleniyor.

Nissan Navara’nın tümüyle yenilenen versiyonununsa 4 ila 5 yıl içinde geliştirilmesi planlanıyor. 2025’te üretilecek yeni Navara, , Mitsubishi L200 / Triton ile ortak platformu paylaşacak.

Diğer rakipler Ford ve VW (Ranger ve Amarok) ile Isuzu ve Mazda (D-Max ve BT-50) benzer şekilde ortak platformları kullanıp rekabete katılacak.

Yeni Nissan Navara

Yeni Nissan Navara

Yeni Nissan Navara

Yeni Nissan Navara

Yeni Nissan Navara

Yeni Nissan Navara