Yeni Mercedes GLB geliyor GLB kaç para Araba Dergisi otostil

Yeni Mercedes GLB A Serisi’nin altyapısını kullanarak geliyor

Yeni Mercedes GLB A Serisi’nin altyapısını kullanarak geliyor

Mercedes-Benz bu yıl bizi GLB modeli ile şaşırtmak için gün sayıyor. Yeni nesil A Serisi’nin altyapısını kullanacak olan model yıl bitmeden satışa sunulacak. Aracın GLA’dan en büyük farkı ise 7 koltuklu alınabilecek olması. Yeni Mercedes GLB A Serisi’nin altyapısını kullanarak geliyor

Küçük SUV’lara olan talep arttıkça firmalar da boş durmuyor. Mercedes ürün gamını her geçen gün zenginleştirirken bu yıl için hazırladığı en önemli yeniliği İskandinavya’da test ederken Automedia’nın fotoğrafçılarına yakalandı.

Yen Mercedes A Serisi üzerine inşa edilecek olan Yeni Mercedes GLB, 4.60 metre uzunluğa sahip. Aslında Mercedes uzun zamandır uzun dingil mesafeli bir B Serisi üretmek istiyordu ancak bunu yapmaktan vazgeçti ve onun yerine bu GLB’yi satışa sunacak.

GLB’de oldukça geniş bir iç mekan sunulacak ve 500 litrelik bagaj kapasitesi olacak. Aracın versiyona göre 7 koltuklu olacağı da belirtiliyor. Bu özellik de onu sınıfında eşsiz kılıyor.

Aracın motor seçenekleri ise Renault-Nissan İttifakı’ndan gelen yardımla 1.4- 1.8 litre arasında hacimlere sahip olacak. Ancak Mercedes kendi 2.0 litrelik dizel ve benzinli motorları da bu araçta sunacak.

G-Tronic vites kutusuyla adapte edilecek modelde versiyona göre 4 tekerlekten çekiş sisteminin de olması bekleniyor.

Aracın Almanya satış fiyatının ise 30 bin Euro dolayında olması ön görülüyor. Bu yıl içinde satışa sunulacak olan GLB ‘nin fiyat etiketi E ve C Serisi SW versiyonlarından düşük olduğu için aileler için farklı bir seçenek olarak dikkat çekecek.

Yeni Mercedes GLB

Yeni Mercedes GLB