Yeni Mercedes GLB Mercedes Türkiye otostil dergi

Bu konsept macera sevenlerin ilgisini çekecek: Mercedes GLB

Bu konsept macera sevenlerin ilgisini çekecek: Mercedes GLB

Mercedes, Şanghay’da düzenlenen motor show etkinliğinde yeni konsept otomobilini resmi olarak açıkladı. Açıklanan model, her ne kadar konsept olarak tanıtılsa da büyük değişikliklere uğramadan üretime geçileceğini söyleyebiliriz.

4634 mm uzunluğa, 1890 mm genişliğe ve 1900 mm yüksekliğe sahip olan otomobil, Volkswagen Tiguan modeli ile aynı segmentte yer alacak. Keskin hatları ve yerden yüksekliği dikkat çeken model, asfalt dışında arazi şartlarında da yetenekli bir model gibi görünüyor.

Markanın SUV modellerinde çok görmediğimiz oturma düzenine sahip olan yeni GLB, toplamda 7 kişilik olacak. Bagaj kısmında yer alan iki koltuğu açtığınızda kalabalık seyahatlere izin verecek olan modeli o koltuklar katlı olduğunda da bagaj alanını daha verimli kullanmanızı sağlayacak.

Yeni Mercedes GLB hangi motor ile gelecek?

Mercedes, bu konsept modelinde hangi motor seçeneklerine yer vereceğini tam olarak açıklamasa da ilk olarak açıklanan 2.0 litrelik turbo benzinli bir motorun yer alacağı yönünde oldu. 225 beygir güç ve 350 Nm tork üretecek olan bu motor, 4Matic ile güçü dengeli olarak dağıtacak. Hatta Eco ve Comfort sürüş modlarında güçü 80:20 (yüzde 80 ön, yüzde 20 arka), sport sürüş modunda 70:30 ve arazi sürüş modunda diferansiyel kilitleninde 50:50 aktarım gerçekleştirecek.

Üretime hazır halini resmi olarak Frankfurt otomobil fuarında tanıtacak olan marka, yeni GLB modelini 2020 yılında satışa sunacak.

Yeni Mercedes GLB Yeni Mercedes GLB Yeni Mercedes GLB Yeni Mercedes GLB