Yeni Mercedes Benz GLA 185 bine Türkiye'de | OTOSTİL

Yeni Mercedes Benz GLA 185 bine Türkiye’de

Yeni Mercedes Benz GLA 185 bine Türkiye’de

İlk kez 2013 yılında tanıtılan ve Mercedes-Benz’in ilk kompakt SUV modeli olan GLA’nın makyajlı versiyonu ülkemizde satışa sunuldu. Yeni GLA’nın satış fiyatı 185 bin TL’den başlıyor.

Kompakt SUV sınıfında yer alan Mercedes GLA sahip olduğu özellikleri makyajlanmasının ardından bir adım daha ileriye taşıdı. Türkiye pazarında standart olarak sunulan LED yüksek performanslı farlar, bugüne kadar sunulan Bi-Xenon farların yerini alıyor. Gün ışığına yakın bir aydınlatma sağlayan LED farlar, gece sürüşlerinde gözlerin rahatsız olmasını önlüyor. Her zaman olduğu gibi araç güvenliği Mercedes-Benz GLA’da da en önemli özellik. Yenilenen GLA’da “Aktif Fren Yardımcısı” standart olarak sunuluyor. Öndeki araca olan mesafenin güvenlik sınırının altına düştüğünde sürücüyü uyaran sistem, gerektiğinde fren gücü desteği sağlıyor. Sürücünün tepki vermekte gecikmesi halinde sistem devreye giriyor ve çarpışmayı önlemek veya etkilerini hafifletmek üzere otonom olarak kısmi fren yapıyor. Mercedes-Benz GLA’da “ATTENTION ASSIST” de standart olarak sunuluyor. Bu donanım, sürücünün direksiyon hareketlerini takip ederek tipik yorgunluk belirtilerini algılıyor ve sürücüyü iç geçmesi veya dalma riskine karşı uyarıyor.

AMG seçeneğinde 2.0 lt motor görev yaparken bu ünite 381 HP güç, 475 Nm tork üretiyor. Hızlanmasını 4.4 saniyede tamamlayan aracın maksimum hızıysa 250 km/s ile sınırlanmış durumda. Tüketicileri asıl olarak ilgilendiren motor kısmındaysa 1.6 lt 156 HP güç üreten benzinli ve 1.5 lt 109 HP güç üreten dizel motor görev yapıyor. İki araçta da 7 ileri oranlı DCT otomatik şanzıman sunuluyor.

Mercedes-Benz GLA 220d 4MATIC, X 156 (2017)

Yeni Mercedes Benz GLA