Yeni Mercedes-AMG GT 2018’de yollarda. Araba Dergisi otostil

Yeni Mercedes-AMG GT 2018’de yollarda

Yeni Mercedes-AMG GT 2018’de yollarda

Yeni Mercedes-AMG GT 2018’de yollarda. Mercedes’in Porsche Panamera ile rekabet etmesi için hazırladığı 4 kapılı aracının son testleri devam ediyor. Yeni partnerimiz Automedia’nın usta fotoğrafçıları Mercedes-AMG GT 4 kapıyı yakalamayı başardı.

Daha önce de kamuflajlı olarak casus fotoğrafları çekilen Yeni Mercedes-AMG GT artık son düzlüğe girdi. Önümüzdeki yıl satışa sunulacak olan model birebir Porsche Panamera ile rekabet etmesi için hazırlandı. Daha önce bu görev CLS’nindi ancak Mercedes bu karardan vazgeçerek daha sportif bir model ile lüks coupe sınıfında zirvede olmak istiyor.

Kamuflajlı aracın ön ızgarasının 2 kapılı kardeş ile olan benzerliği dikkat çekerken far tasarımında da markanın yeni çizgilerini kullandığı belli oluyor. Araca profilden bakıldığında arkaya doğru alçalan tavan çizgisinin CLS’yi hatırlattığı görülürken 2 kapılı modelle büyük benzerlikteki bagaj kapağı ve elektrikli spoyler ile sportif görünüm desteklenmiş.

Cenevre otomobil Fuarı’nda sergilenen konsepte kıyasla seri üretime hazır olan otomobil önümüzdeki yıl yollarda olacak. Araçta 4.0 litrelik çift turbolu V8 motor görev yapacak ve 600 HP güç üretilerek 0-10 km/s hızlanmasının 3 saniye civarında olması bekleniyor.

Yeni Mercedes-AMG GT

Yeni Mercedes-AMG GT