Yeni Mercedes A Serisi Sedan ne zaman geliyor? www.otostil.com

Yeni Mercedes A Serisi Sedan ne zaman geliyor?  

Yeni Mercedes A Serisi Sedan ne zaman geliyor?  

Daha önce küçük sınıfta CLA ile var olan Mercedes, şimdi ürün gamını Yeni Mercedes A Serisi Sedan ile büyütecek. Geçtiğimiz aylarda konsept halinin görselleri yayınlanan otomobil aynı zamanda global bir model olarak Avrupa’dan Amerika’ya kadar pek çok pazarda satışa sunulacak.

CLA’nın Amerika’da coupe olarak pazarlanması nedeniyle A Sedan aynı zamanda markanın giriş sedanı olacak. 30 bin doların altında satışa sunulması beklenen otomobil CLA’dan da 2500 dolar civarında daha uygun fiyat etiketine sahip olacak.

Bu modelin nispeten uygun fiyatıyla daha fazla genç tüketiciye ulaşmak isteyen Mercedes, CLA, GLA ve B Serisi’nde kullandığı MFA platformunda A Serisi Sedan’ı üretecek.

CLA modeline kıyasla A Serisi Sedan’ın daha kısa ancak daha geniş ve yüksek olacağı açıklandı. Araçta sunulacak olan motorlar A Serisi ile ortak olacak. Şimdilik modelin bir hibrit versiyonunu üretilmesi ise düşünülmüyor.

Aracın tasarımında güncel AMG modellerinden izler görülecek. Konsept otomobilde de zaten bu ızgaraya yer verilmesi Mercedes’in yeni tasarım anlayışını da gözler önüne sermişti. Profilden bakıldığında küçük bir C Serisi gibi görünen model, arkadan ise E Serisi ile olan benzerlikler göze çarpıyor.

Aracın iç mekanın görsellerini henüz Mercedes paylaşmadı. Ancak yapılan açıklamalarda A Serisi ile benzerlikler olacağı ve ortak parçaların kullanılacağı belirtiliyor.

Yeni Mercedes A Serisi Sedan

Yeni A Serisi Sedan