Yeni Mercedes A Serisi A Serisi ne kadar Araba Dergisi otostil

Yeni Mercedes-Benz A Serisi Mayıs’da Türkiye’de

Yeni Mercedes-Benz A Serisi Mayıs’da Türkiye’de

Yeni Mercedes A Serisi Mayıs ayında Türk tüketicilerle buluşacak. Model ilk etapta A180d dizel ve A200 benzinli motorlarla alınabilecek.

Yeni Mercedes-Benz A Serisi, S Serisi’nden transfer edilen özellikleriyle sınıfının en kapsamlı aktif güvenlik seviyesini sunuyor.

Yeni A Serisi, Mercedes-Benz’in yalın tasarım felsefesinin bir sonraki adımını gözler önüne seriyor. Yeniden ele alınan ölçüler ve gövde orantılarıyla Mercedes-Benz A Serisi’nin tasarımı ağabeylerine benzeyecek şekilde komple yenilenmiş.

Yeni A Serisi’nin dış tasarımı ilk anda dikkat çekiyor. Aşağıya doğru kıvrılan motor kaputu ve krom süslemelerle meşale formlu gündüz farlarına sahip ince tasarımlı LED ön farlarıyla ön tasarım dinamik bir görünüm sunuyor.

Arttırılan aks mesafesi ve profil boyunca uzanan çizgileri sayesinde araç görsel olarak daha uzun görünürken, öne doğru uzatılan motor kaputu dinamizmi desteklemiş. Büyüyen çamurluklar sportifliği desteklerken aynı zamanda daha büyük jantların da kullanılmasını sağlamış.

Yeni A Serisi’nin iç mekan tasarımı baştan son değiştirilmiş. İç mekan tasarımımda yeni ön konsol ve gösterge paneli damga vurmuş durumda. Gösterge panelinin ana gövdesinin çizgisi kesintiye uğramadan bir kapıdan diğerine uzanıyor. Kokpiti domine eden geniş ekran tamamen açıkta dururken türbin görünümlü havalandırma ızgaraları sportif tasarımı destekliyor. Aracın orta konsolunda E ve S Serisi’nden izler görmek mümkün.

Yeni A-Serisi, önceki nesil ile kıyaslandığında 29 litre artışla 370 litrelik bir bagaj kullanıma sunuyor. İki parçalı arka aydınlatma grubu tasarımı sayesinde bagaj ağzı genişliği 20 cm artarken bagaj zemini uzunluğu 11,5 cm daha artıyor. Arka koltuğun sırtlık eğim ayarı da kullanım değerini arttırıyor.

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi; A 200, A 250 ve A 180 d olmak üzere ikisi benzinli ve biri dizel ilk etapta toplam 3 motorla satışa sunulacak. Ancak ülkemize A 180 d ve A 200 ithal edilecek.

A 200’de yeni M 282 kodlu, silindir kapatma özelliğine sahip 1,4 litre hacimli turbo benzinli motor sunuluyor. 163 HP güç ve 250 Nm üreten motor 7G‑DCT çift kavramalı otomatik şanzıman eşliğinde 5,1 lt/100 km karma koşullarda yakıt tüketimi, 120 gr/km karma koşullarda CO2 emisyon salınımı değerlerine sahip.

A 250’de ise yine yeni M 260 kodlu bir turbo benzinli motor sunuluyor. 224 HP güç ve 350 Nm üreten ve yenilenen CAMTRONIC teknolojisine sahip olan motor 7G‑DCT çift kavramalı otomatik şanzımanla 6,0 lt/100 km karma koşullarda yakıt tüketimi, 141 gr/km karma koşullarda COemisyon salınımı değerleri ile yollara çıkıyor.

Her iki benzinli motor da standart olarak partikül filtresiyle donatılıyor.

Dizel cephesinde ise yeni OM 608 kodlu motor sunuluyor. 116 HP güç ve 260 Nm üreten motor yeni 7G‑DCT çift kavramalı otomatik şanzımanla kombine ediliyor. Bu motorda AdBlue tankı da standart olarak sunuluyor.

Mayıs ayında bayilerde olacak olan Yeni Mercedes A Serisi ‘nin fiyatları ise henüz netlik kazanmadı.

Yeni Mercedes A Serisi

Yeni Mercedes A Serisi

Yeni Mercedes A Serisi