Yeni Mazda6 geliyor. Mazda6 ne zaman yollarda? Araba Dergisi otostil

Yeni Mazda6 Los Angeles Fuarı için gün sayıyor

Yeni Mazda6 Los Angeles Fuarı için gün sayıyor

Yeni Mazda6 Los Angeles Auto Show’da tanıtılacak. Makyajlı model yine aynı motor seçeneklerine sahip olduğu için ülkemizde ise yine yüksek fiyat etiketiyle satılacak.

ABD başta olmak üzere pek çok pazarda Mazda’nın en önemli modellerinden olmasına rağmen ülkemizdeki vergilendirme sistemi nedeniyle fiyat dezavantajına sahip olan ve sınırlı bir tüketici grubuna hitap eden Mazda6, 29 Kasım’da yeni yüzüyle Los Angeles Auto Show’da ilk kez tüketicilerin karşısına çıkacak.

Aracın tasarımında değişiklikle yapılmış olmasına rağmen asıl yenilik iç mekanında.

Yeni 2.5 litrelik, silindir deaktivasyon sistemli benzinli motorla donatıla Mazda6, 4 silindirini gerekmediği durumlarda 2 silindir moduna alarak önemli yakıt ekonomisi sağlıyor. Ayrıca CX-9 modelinde kullanılan, performans meraklılarının gözdesi 2.5T turbo benzinli motor da makyajlı modelde kullanılmaya başlanacak.

Aracın dış tasarımında daha fazla krom detay kullanılması gibi bir takım küçük dokunuşlar olsa da artık aracın iç mekanında elegant bir atmosfer yaratmak için Japon ağaçlarının en iyi örnekleri kullanılmış, ahşap kaplamaya doyulmuş. Koltukların döşemelerinin de kalitesi artırılmış. Ayrıca iç mekandaki bilgi-eğlence sistemi yenilenmiş. Düğme ve şalterlerin yeri ve büyüklükleri de değişimden etkilenmiş.

Mazda verdiği bilgilerde araçta bazı değişikliklerin daha olduğunu söylerken, bunları açıklamak için fuarı beklemek gerektiğini belirtti. 29 Kasım’da detayları netleşecek olan Mazda6, yine daha çok Amerika pazarı için önemli olan yenilikleriyle 2018 model olarak yollarla buluşacak.

Yeni Mazda6

Yeni Mazda6